Belépés
ismeretlen vizekre
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Vöröslô szempárok
bújnak meg a sötétben
Jelenleg 4 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 4 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (43 fő) Csüt. Feb. 01, 2024 8:48 pm-kor volt itt.


Megosztás
 

 Sikátorok

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
ÜzenetSzerző
TémanyitásTárgy: Re: Sikátorok   Sikátorok EmptyPént. Dec. 06, 2019 1:24 pm

A kör lezárult
Enigma-disease

A játéktér felszabadult
Consulatus

Admin

Consulatus
Sikátorok Giphy
Múltam darabkái :
Keresem :
Sikátorok Giphy
Az emberiség a kezdetektől küzdött kórságokkal. Talán visszavetett minket egy időre, de aztán magunkhoz tértünk. A természet gyógyítja magát, helyreállítja az egyensúlyt.
Sikátorok Giphy
Reagok száma :
1652

Sikátorok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sikátorok   Sikátorok EmptyVas. Márc. 18, 2018 6:02 pm


To Adriana





Valami nem hagy egész éjszaka nyugodni. Azon ritka estéim vannak, amikor nem kell járőrözni a városba, amikor itthon lehetek. Természetesen ezt sokan ki is használják és mulatságokra használják az időt, de én?
Ülök a hatodik emelet ablakán és bámulok ki a városra. Egyik lábam felhúzva, rajta kezemet pihentetem, benne egy vékonyka könyv. Másik lábam kinyújtva pihen mellette. Éjszaka van már, a nép ilyenkor mulatozik.
Valami mégis nyugtalanít. Nem szeretek ilyenkor itthon lenni. Tudva, tudván, hogy az emberek veszélyben lehetnek odakint.
Fejemet könnyedén rázom meg. Ha ezen aggódom folyamatosan, akkor abból, csak valóban baj lehet. El kell engednem. Csuklómat mozdítva emelem fel újra a könyvet. Sápadt hold fénye világít be apró garzonomba. Látom a sorokat, értelmük mégsem jut el hozzám.
Könnyedén vetem le magam a párkányról. Előbb az ágyra esek, majd a matracnak hála lendületet véve érkezem meg talpra a padlóra. Mintha csak egy macska lennék.
Farmerkabátomat felkapva lépek ki a folyosóra. Lépteim a lépcsőket választják, gyorsan futok le rajtuk. Meglehet, csak felesleges energiáimmal nem tudok mit kezdeni. Esetleg a hold, a csillagok és a nap állása zavarja meg nyugalmamat. Egy séta még senkinek sem árt, nem igaz?

Alig egy órával később a nyüzsgő városba találom magam. Kedvtelve figyelem az embereket, ahogy haladnak az utcán. A szerelmes párt, kik a tavasz első illatával kiszabadultak a friss, részegítő levegőre. Ujjaikat összefonva sétálnak. A lány enyhén előrehajolva dől a nála magasabb férfi vállára, önfeledten nevet annak viccén.
Az idős férfi, ki táskáját maga mögött húzva tér haza, megfáradva aznapi munkájából.
- Elnézést, segíthetek? - ajánlkozok fel a kapualjban. Szerencsémre, ha csak nem veszély helyzetben vagyok, akkor a kutya se mondaná meg rólam, hogy nem egy egyszerű ember vagyok. Derű mosollyal az arcomon szólítom meg az éltes embert. Hálás fogadja el segítségemet. Engedem, hogy belém karoljon, így segítem fel, szerencsénkre csak az első emeletre. Bele sem merek gondolni, mily megterhelő lehetne, ha ennél magasabban lakna.
Segítségemért cserébe egy kissé ráncos almát nyom a kezembe. Kihátrálva szerény lakásából, mosolyogva hálálom meg, s harapok bele. Habár csúnyácskának tűnik, de az ilyen példány, oly lédús.
Jóízűen harapdálva haladok előre, mire elérek a színház impozáns épületéhez. Tekintetem felemelve rá, csodálom meg a kivilágított épületet. Sose jártam még bent, sose mertem még betenni a lábamat, de mindig elképzeltem, hogy milyen lehet egy-egy darab.
Az emberek szivárognak ki, az előadásnak már régen vége. Mindenki tart hazafelé, én mégsem érzem magama fáradtnak.
Halkan viszem tovább lépteimet, amikor a színház melletti sötét sikátorból ismerős hangok ütik meg a fülemet. Mintha ezt a férfi hangot hallottam volna már valahol.
Lépteimet rögtön lefékezem, almám csutkáját a közeli szemetesbe dobom. Oldalra fordítva a fejemet, látom, hogy…

- Hé, Aranyapáim! - lépek hozzájuk közelebb, lépteimet megszaporázva, az ijedt nő segítségére sietve. - Kezdjetek ki inkább saját súlycsoportotokkal fiúk - vigyorgok rájuk, hiszen már tudom, hogy honnan ismerem őket. Pár héttel ezelőtt már lekapcsoltuk őket, éjszaka, bántalmazásért.
S lám, ők is felismernek. Válogatott trágárságokat vágnak a fejemhez, én pedig a lehető legkomolyabban hallgatom őket. Egy dolgom van, hogy az idegen nőtől minél távolabb csaljam őket.
- Wow, a szókincsetek semmit sem változott… - konstatálom, majd egy jól irányzott rúgással gáncsolom el a másikat. Kezem már lendül, és a másik tagbaszakadt vállát elkapva, repítem a falhoz. Vérem dübörög ereimbe, tudom, hogy ebből csak baj lehet innentől. Vörösen izzó tekintettel nézek fel a nőre. - Kérem, most menjen el - mosolygok rá kedvesen, remélem annyira nem fog frászt kapni tőlem.



561 || Let me be your hero || note: xx || kredit


Elenor Crawford

Silah

Elenor Crawford
Sikátorok Tumblr_inline_nj4qdglKZ21r679lt
Múltam darabkái :
Play by :
○Emily Wickersham
Keresem :
Reagok száma :
43

Sikátorok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sikátorok   Sikátorok EmptyVas. Márc. 18, 2018 5:20 pm

A színpadot titokzatos fáklyák világítják meg; most nem tündöklök színes reflektorok fényében, testem nem csillog gyémántportól, sőt, nyakig be vagyok gombolkozva, a régimódi ruha egészen térdemig ér, és úgy nézek ki benne, akár egy szűzlány. Szőke, göndör parókám arcomat csiklandozza, ahogyan lehajolok Rómeóhoz, s kétségbeesetten csókolgatni kezdem lehunyt szemhéját, merev ajkait, sápadt arcát. Aztán kitapintok egy átlátszó üvegcsét, s akkor már tudom, hogy sosem ébred fel többé. Hangtalan zokogással ölelem magamhoz, szinte érzem, ahogyan megbénítja testemet a fájdalom, nem maradt már többé semmi, amiért érdemes lenne élnem. Remegő ujjakkal tapogatom végig szövetnadrágját, tudom, hogy ott van nála, amit keresek, s végül sikerül kihúznom egy ezüsttőrt a zsebére erősített tokból.
- Ez hüvelyed – a szövet alatti festékes patron óriási karmazsin foltot hagy halotti ruhámon, ahogyan megszúrom a tompa tőrrel. – Itt rozsdásodj meg te: ölj meg!
Gyenge ujjaim közül kiesik az ezüsttőr, s fémes csattanással földet ér. Rövidesen mindent beborít a vörös folyadék, én pedig halk puffanással Rómeóra borulok, és nem mozdulok többé.  

- Legközelebb ne ess akkorát, majdnem berepedt a mellkasom! – mordul rám Lucas, amikor végre legördül a vörös függöny.
- Ne haragudj, kedves – tápászkodom fel bájos mosollyal, ám szemeim elárulják, hogy ezért a megjegyzéséért legközelebb biztosan eltörnek a bordái, ha rajtam múlik. – Legközelebb majd jobban vigyázok.
A színpad néhány perc alatt kész őrültekházává válik; a színészek akadályokat kerülgetve sietnek hátra átöltözni, a díszletesek egymást túlkiabálva bontják le a kripta hátborzongató díszletét, és ott toporog a sok-sok zenész is, akik már-már életveszélyesek hatalmas hangszereikkel kezeikben. Ehhez a fajta életteli nyüzsgéshez semmi sem fogható.
Most nem állok le beszélgetni a jelmeztervezővel, aki mindig megállít, és addig nem ereszt, amíg meg nem osztotta velem, micsoda gyönyörű ruhák megalkotására inspirálom őt. Szerényen elfogadom a ma esti kedves szavakat, és már sietek is hátra, az öltözőmbe.
- Csodás volt ma is, mint mindig! – trillázza az öltöztetőm izgatottan, miközben megszabadít a szőke parókától és bő halotti ruhától. Tőle még életemben nem hallottam egyetlen becsmérlő vagy lealacsonyító szót sem; akkor is vidáman fogadna és ódákat zengene zsenialitásomról, ha a darab közepén elfelejteném szövegemet és sírva lerohannék a színpadról. Nem úgy, mint az a haszontalan újságíró pár napja, aki megnézett engem Júliaként, és azt írta: „Szép, szép, de száraz”. El sem hittem, amikor elolvastam!
- Nem volt túl… száraz a sírás? – elégedetlenül húzom el számat, úgy nézem őt a tükrön keresztül. S bár jól tudom, a mögöttem szorgoskodó nő vajmi keveset ért hozzá, szükségem van megerősítésére és biztatására, hogy elhiggyem, mégiscsak téved az a senki.
- Száraz? Még az én szemeim is könnybe lábadtak a végén! – simogatja meg vállamat mosolyogva,  én pedig elégedetten húzom fel bársonyvörös ruhámat.

Későre jár már az idő, amikor kilépek a sikátorra nyíló kijáraton. Vékonyka bársonyruhám alá beszökik a jéghideg szellő; dideregve, remegő ujjakkal gyújtok cigarettára, úgy átkozom magamat, amiért ennyire alulöltöztem. Azon ritka alkalmak egyike ez, amikor nem vár rám senki, aki hazakísérne, és bizony feszélyez is ez a csend, túlságosan hozzászoktam már, hogy van kivel csacsognom hazafelé menet.
Sietősen baktatok a macskaköves járdán, amikor hangos füttyentés és éles kiabálás csapja meg füleimet. Halkan dúdolgatni kezdek, hátha sikerül elvonnia figyelmemet, a hangok azonban egyre közelednek, s már képtelen vagyok azzal nyugtatni magamat, hogy csak egy szomszédos utcából visszhangzanak át.
- Állj csak meg! – kiált egy mély, recés hang egészen közelről. Már nem tudok úgy tenni, mint aki nem hallja, hogy neki szólnak. Összeszedem minden bátorságomat (mi van, ha csak ismerősök?), és megfordulok. Látom, hogy két alak igyekszik felém; akkorák, mint két medve, arcuk azonban kivehetetlen a gyér világítás miatt. Amikor meglátnak, diadalittasan nevetni kezdenek és olyan trágár szavakat kiabálnak, amelyeknek a felét sem értem.
Rémülten hátrálni kezdek, ám ők jóval gyorsabbak, és a falhoz szorítanak, mielőtt elfuthatnék. Megpróbálok kapálózni, rugdalózni, megkarmolni az arcukat, de túl erősen nyomnak a falhoz, esélyem sincs lefejteni ruhám alatt matató ujjaikat.

Adrianna Tate

Civil

Adrianna Tate
Sikátorok 25f9524b67f9c55d61cb0b68a1e42823
Múltam darabkái :
Itt rám lelsz :
Kristályváros
Kapcsolatban :
❁ does it matter? ❁
Play by :
Keira Knightley
Reagok száma :
15

Sikátorok Empty
TémanyitásTárgy: Sikátorok   Sikátorok EmptyHétf. Jan. 22, 2018 3:36 am

Consulatus

Admin

Consulatus
Sikátorok Giphy
Múltam darabkái :
Keresem :
Sikátorok Giphy
Az emberiség a kezdetektől küzdött kórságokkal. Talán visszavetett minket egy időre, de aztán magunkhoz tértünk. A természet gyógyítja magát, helyreállítja az egyensúlyt.
Sikátorok Giphy
Reagok száma :
1652

Sikátorok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sikátorok   Sikátorok Empty

Ajánlott tartalom



Sikátorok Empty
 

Sikátorok

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Sikátorok
» Sikátorok
» Sikátorok
» Sikátorok
» Sikátorok

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Enigma :: Látóhatár :: Kristályváros :: D - Piackörzet-
^
ˇ