Belépés
ismeretlen vizekre
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Vöröslô szempárok
bújnak meg a sötétben
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (43 fő) Csüt. Feb. 01, 2024 8:48 pm-kor volt itt.


Megosztás
 

 Társalgó

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
ÜzenetSzerző
TémanyitásTárgy: Re: Társalgó   Társalgó - Page 2 EmptySzomb. Ápr. 11, 2020 3:43 pm

Vidáman és naivan hahotáztam a történetén, szinte láttam a szemeim előtt a csodálóinak kanyargó sorait, akik bármit megtennének azért, hogy akár egy pillanatra is ugyanabban a légtérben tartózkodhassanak, mint ő. A szegény, az áldozat, még a pihenését is zavarják! A történet persze nem tűnt annyira lehetetlennek. Ashley népszerű volt, már ha a tekintélyes vezetékneveket és a háta mögött sutyorgott pletykákat, rosszindulatú megjegyzéseket annak lehetne nevezni. Ha valaki, aki előtte nem volt otthonos a társaságunkban, akár egy napra is belehallgatott volna az emberek beszélgetésébe, akár így is értelmezhette volna. Az azonban köztudott, hogy az az igazán népszerű, akiről szinte sosem beszélnek. Vegyük például Mrs. Fawcettet, aki megörökölte az elhunyt férje vagyonát és azóta Kristályváros árváit segíti. Vagy Mr. Gladstone-t, aki köztudottan meleg és húsz éves szeretőket tart, mégis mindenki mosolyogva fogadja, élén a volt feleségével. Mrs. Fawcett férje halálának körülményeit senki sem kérdőjelezi meg, az adakozó természete pedig már azelőtt szentté avatta őt, mielőtt elég idős lettem volna ahhoz, hogy bemutassanak a társaságban. Mr. Gladstone pedig mindenki előtt büszkén vállalja a viszonyait és a pletykalapok címlapjaira illő történeteit, ezért igazán nem marad számunkra sok szórakozás abban, hogy róla beszéljünk. Ellenben mi a sorsa egy fiatal nőnek, akinek az édesapja a leghatalmasabb ember egész Kristályvárosban, a férfiak még a tűsarkúja helyét is megcsókolnák, a nők pedig irigykedve figyelik minden egyes mozdulatát? Mindenki róla beszél, ahogy elhagyja a termet. Kegyetlen és magányos lehet ez a világ számára, mégsem tehet semmit, csak nevetgél és tűr, mert nincs más választása. Az apját szégyenítené meg, ha illetlenül viselkedne, ami tovább szítaná az indulatot és a kritikákat.
- Felháborító! – tátottam el a számat, majd felnevettem. – Mit lehet tenni, ha nem bírják ki nélküled! Ne tudd meg, milyen unalmas azóta a társaság, amióta nem jársz hozzánk. Remélem, minél előbb visszatérsz, rájuk férne egy kis élet!
Ez igaz is volt, a merénylet óta mintha megfagyott volna a levegő. Mindenki félti a saját bőrét, nehezükre esik a szórakozásra gondolni, amikor majdnem lelőtték a kancellárt! Vészterhes időket élünk. De ez nem szegte a kedvemet, hogy kajánul mosolyogva meg ne kérdezzem:
- No és mesélj, ugye jól bántak veled a kórházban? Úgy tudom, az orvosok különösen jóképűek…
Az ötletére felcsillant a szemem. Végre, valami izgalom!
- Ez már tetszik! Igazad van, nem szabad azt hinniük, hogy megijedtünk tőlük. Azt hiszem, jót tenne mindannyiónknak, ha végre kiereszthetnénk a gőzt. De semmi hivalkodás, még a végén azt hiszik, gúnyolódunk!
Elkomolyodva, arcomat a teáscsésze mögé rejtve hallgattam, amikor arról beszélt, hogy sosem engedhettek be Kristályvárosba egy potenciális merénylőt. Megnyugtató volt ezt hallani tőle, de nem győzött meg teljesen. És a bizonytalan hallgatásából azt vettem ki, hogy ő maga is elgondolkozott azon, mi van, ha…?
- … Lehet, hogy egy kém áll a dolog mögött – mondtam szinte halkan, suttogva. Ijesztő volt belegondolni is, hisz akár O’Connorék szobalányát is felbérelhették, hogy kémkedjen utánuk. De kik vetemednének ilyenre? Kiknek áll érdekében, hogy káoszt szítsanak Kristályvárosban?

Adrianna Tate

Civil

Adrianna Tate
Társalgó - Page 2 25f9524b67f9c55d61cb0b68a1e42823
Múltam darabkái :
Itt rám lelsz :
Kristályváros
Kapcsolatban :
❁ does it matter? ❁
Play by :
Keira Knightley
Reagok száma :
15

Társalgó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Társalgó   Társalgó - Page 2 EmptyHétf. Ápr. 06, 2020 6:20 pm

Ashley &  Adrianna
It's hard to breathe sometimes
- Ha tudnád! – nevettem fel jókedvűen, mint aki egyáltalán nem értette a szavakba és játékosságba burkolt utalást. Köztem és Adrianna között volt egy hasonlóság, aminek tudata mindig megkönnyítette a vele való társalgásokat. Sejtettem, hogy ő is hasonló cipőben járt, mint én. Aki a sok bájolgás és felszínesség mögé lát, aki a háttérből mozgatja a szálakat a megfelelő időben egy-egy jól elejtett megjegyzéssel. Én is ilyen voltam, s mindenki az elit körökben, aki kicsit is értett az intrikákhoz. Azok, akik nem sajátították el ezt a képességet, hamar áldozatul estek a nagyobb ragadozóknak. Emiatt Adriannaval mindig megjátszottuk, hogy mennyire szeretjük egymást, hogy legjobb barátnők vagyunk, holott az álarc lehulltjával biztosan széttéptük volna egymást.
- Amíg a kórházban gyógyulgattam, annyi, de annyi látogató jelentkezett be hozzám! Az orvosok persze kikötötték, hogy nem szabad megerőltetnem magamat, és hogy vendégek is csupán korlátozott számban érkezhetnek, hiszen csak zavarnák a pihenésemet. Ez azonban nem tartotta vissza az embereket attól, hogy folyton megpróbáljanak bejönni hozzám – magyaráztam Adriannanak a történetet itt-ott felnevetve, hogy fokozzam a történet humorosságát. – Végül aztán őröket kellett a kórházi szobám ajtaja elé állíttatnom, hogy megakadályozzák a hívatlan vendégek érkezését – lőttem végül le a poént, miközben kezemmel eltakarva a számat nevetgéltem. Persze a valóságban ez nem így történt, de szívesen láttam volna olyan híreket az újságokban rólam, miszerint a népszerűségem annyira nagy, hogy hosszú-hosszú sorokban álltak a vendégek a kórház előtt, s kasul mindenütt az épület körül.
- Teljesen egyetértek, drága Adrianna – bólintottam komolyan, majd hirtelen támadt egy kiváló ötletem. – Mit szólnál ahhoz, ha tartanánk itt, az O’Connor kúriában egy kisebb összejövetelt, hogy megmutassuk a merénylőnek, nem érte el a célját a támadással? Hogy nem ijedtünk meg tőle, s hogy Kristályváros elitje nem rendült meg pusztán ennyitől – vetettem fel az ötletemet Adriannanak. Sejtettem, hogy úgysem fog rá nemet mondani, de mindettől függetlenül úgy éreztem, hogy szükségünk van erre a rendezvényre. A merénylet híre Kristályváros összes apró sarkába eljutott, én pedig azt akartam, hogy mindenki tudja, mi továbbra is sziklaszilárdan állunk, s hogy ennyi nem volt elég ahhoz, hogy a város vezetői rendszere összedőljön. Hiszen csakis ez lehetett a merénylet célja, nem igaz?
Felháborodott hangot hallattam, amivel részben el is ismertem, amit Adrianna mondott, s részben méreggel is eltöltött. Valójában ezek a gondolatok nekem is ugyanígy megfordultak már a fejemben, okosabb voltam azonban annál, mintsem hogy ennek hangot adjak. Pláne Adriannanak. Amikor azonban azt vetette fel, hogy mi van akkor, ha a merénylő a falon kívülről jött, az arcomon látható meglepettség egyáltalán nem volt tettetett.
- Hisz az képtelenség! Minden beérkezőt szigorú vizsgálatoknak szoktuk alávetni, pontosan az ilyen lehetőségek megelőzése végett… – magyaráztam a barátnőmnek, ugyanakkor hangom elhalkulása a mondatom végére jelezte, hogy teljesen nem vetettem el ezt az eshetőséget sem. Inkább bele sem mertem gondolni, hogy ez mit jelentene, s hogy milyen esetleges szankciókat vonna maga után.
- Hát persze, hogy érdekelne! – kiáltottam fel izgatottan, csillogó szemekkel, hogy Adrianna is lássa, mennyire, de mennyire szeretném látni őt játszani. Igazság szerint, valóban rendkívül tehetséges színésznő volt, a színházat pedig nagyon kedveltem, hiszen legalább az előadás időtartama alatt nem nekem kellett mindenféle álarcokat hordanom. S bármennyire is nem kedveltem Adriannat, különösen szerettem a darabokat, amikben szerepelt. – Majd mindenképpen tájékoztass a bővebb információkról. Már alig várom, hogy láthassam – lelkendeztem tovább.


531┃Carry you
Ashley O'Connor

Civil

Ashley O'Connor
Társalgó - Page 2 Tumblr_inline_nynk241rHd1qlt39u_250
You got no power to control how I make you my toy
Múltam darabkái :
Itt rám lelsz :
Kristályváros
Kapcsolatban :
Play by :
Amber Heard
Társalgó - Page 2 Tumblr_inline_nynk2fDRhP1qlt39u_250
We don’t need saving
'Cause there's no salvation
for a bad girl
Reagok száma :
24

Társalgó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Társalgó   Társalgó - Page 2 EmptyCsüt. Márc. 19, 2020 9:09 pm

Kíváncsian fürkésztem Ashley arcát. Vágytam arra, hogy sebezhetőnek és tökéletlennek láthassam legalább egyszer, kellett ez az apró győzelem, hogy nekem sikerült lerántanom róla a maszkot akár egyetlen másodpercre is. Mégis, ott motoszkált bennem a rettegés és a bizonytalanság is; ha azt látom, hogy szemei üressé válnak és megremeg az iszonytól, talán kevésbé érzem majd magamat olyan gyávának. Mert egy Tate sosem futamodhat meg, nem félhetünk a pórnéptől, hisz vezetőknek születtük! Ám mindez sovány vigasz, ha végül mi válunk a merénylő céltáblájává. Vérfagyasztó volt már a gondolat is, ezért gyorsan elhessegettem, megértő mosolyt erőltettem az arcomra, úgy hallgattam a barátnőmet.
Persze le sem tagadhatta volna, hogy megrázta az eset: talán le is játszódott újra a szemei előtt, mintha újra a színpadon állna... De mindez egyetlen apró, futó pillanat lehetett, mert aztán halvány mosoly kúszott az arcára. Furcsálltam, hogy ez a fájdalmas emlék mosolyt vált ki belőle, ezért rögtön elkezdtek forogni az agykerekeim. Hallottam pletykákat a megmenekülésének körülményeiről, de nem tulajdonítottam nekik túl sok jelentőséget. Ashleynél sosem lehet tudni, minden héten más férfival hozták szóbeszédbe - természetesen sosem volt közöm hozzá! -, már nem is számoltuk a társaságban. Az, hogy egy újabb név került a hosszú listára, igazán nem lepett meg senkit. De ez a mosoly... Kötve hiszem, hogy a hamis barátainak szól, akik annyira nagyon támogatták őt.
Cinkos, széles mosolyt villantottam felé.
- Azt meghiszem, hogy sokan támogattak – kacsintottam rá játékosan, majd elkomolyodott az arckifejezésem, amikor megfogta a kezem. Szerettem játszani az odaadó, önzetlen barátnőt, habár a magánéletemben kevés nőt viseltem el magamon kívül. Akiben konkurenciát láttam, azt ármánykodással távolítottam el a társaságból, aki pedig még erre sem volt méltó, azt nem gyakran méltattam figyelemre. De volt néhány barátnő, akiket magam mellett kellett tudnom. Ilyen volt Ashley is, és tökéletesen játszottam a szerepemet, egyetlen rosszindulatú és goromba megjegyzés sem szaladt volna ki a számon, amikor az ő társaságában voltam. Pedig néha lett volna mit mondanom, de könnyebb volt visszanyelni, mint a szavaim következményeivel megküzdeni. Ezért én is sugárzóan pillantottam rá, amikor megvallotta nekem, milyen fontos számára a barátságunk. – Örülök, hogy te is így gondolod, drága Ashley. Össze kell tartanunk, különösen ezekben a nehéz időkben!
Tisztában voltam azzal is, hogy bármit mondok, ellenem fordíthatja. Ezért különösen meg kellett válogatnom minden szavamat, nehogy nehéz helyzetbe hozzam a családomat egy-egy meggondolatlan megjegyzésemmel. Azt azonban nem akartam titokban tartani, mennyire felháborít a jelenlegi helyzet.
- Elégedettek! Sosem lesznek azok, hidd el. A többi kristályvárosi mindig is az olyanok élete után fog ácsingózni, mint az enyém vagy a tied. A béke már régen nem elengedő nekik, túlságosan is megszokták a jó dolgukat!
Azért elengedtem egy visszafogott, bánatos sóhajt, nehogy túlságosan harsánynak tűnjenek a szavaim:
- Mit is beszélek… Egyáltalán nem biztos, hogy kristályvárosi volt az elkövető. Hisz olyan rendszeretők! Egészen elképzelhetetlen… Mit gondolsz, lehet, hogy kintről jött a merénylő? Atyaisten, rossz belegondolni…
Félszemmel figyeltem a reakcióját, érdekelt, ő hogyan látja a helyzetet. Nem sok szót szerettem volna pazarolni a merényletre, de nem sok mindenkivel beszélgethettem ennyire nyíltan az esetről. Érdekes, hogy pont Ashleyt éreztem megfelelő partnernek ehhez, de apám hallani sem akart róla, a többi lány túlságosan üresfejű volt, a férfiak pedig furcsán néztek volna rám, ha annyit feszegetem a merénylet témáját. Mintha egy nő nem is beszélhetne másról, mint a divatról, meg mások életéről!
- Ez a legkevesebb, drágám! – húzódott elégedett mosolyra az ajkam, amikor megköszönte az ajándékot. Egy pillanatra megrökönyödtem az ölelésen, de azért melegen viszonoztam, nehogy észrevegye a meglepettségem.
- Köszönöm! – lassan, kecsesen emeltem az ajkamhoz a teáscsészét. – A színház legalább olyan mesés, mint eddig! Azt hiszem, sosem leszek képes megunni. Egy új darabot próbálunk, ami szerintem neked is tetszene! Jövő hónapban lesz a premier, én pedig szívesen látnálak az első sorban. Mit szólsz, érdekelne?


Adrianna Tate

Civil

Adrianna Tate
Társalgó - Page 2 25f9524b67f9c55d61cb0b68a1e42823
Múltam darabkái :
Itt rám lelsz :
Kristályváros
Kapcsolatban :
❁ does it matter? ❁
Play by :
Keira Knightley
Reagok száma :
15

Társalgó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Társalgó   Társalgó - Page 2 EmptySzer. Feb. 05, 2020 1:59 pm

Ashley &  Adrianna
It's hard to breathe sometimes
Egy halk sóhajt engedtem el, miközben Adrianna barátságosan végigsimított vállamon, és azt kérdezte, hogyan bírom elviselni ezt az egészet. Ismertem már a Tate-ket annyira, hogy tudjam, a teljes igazságot soha nem volt szabad elárulni nekik. Különös érzékük volt a hazugság kiszimatolásához, viszont ha folyton őszinte lettem volna velük, akkor szavaimat – kiforgatva önmagukból – már ezer meg egy módon felhasználták volna ellenem. Természetesen szigorúan a hátam mögött. Rég megtanultam, hogy az ő esetükben a féligazság volt a legjobb megoldás, adni nekik valamit, amivel megelégszenek, ám mégsem adva tényleges fegyvert a kezükbe. Ahogy azonban Adrianna feltette ezt a kérdést, egy pillanatra eszembe jutott a baleset, újra éreztem ujjaim között sikamlós véremet, nem tudva, hogy mi történik velem. Aztán láttam magam előtt Will aggódó arcát, gondoskodó viselkedését, és ez halvány mosolyt csalt az ajkaimra.
- Szerencsémre sokan vannak, akik támogatnak a felépülésben. Ha ők nem lettek volna, sokkal nehezebb lenne ez a helyzet – válaszoltam végül, majd ezúttal én voltam az, aki közelebb hajolt a lányhoz, és megszorítottam a kezét. – Ezért is vagyok ennyire hálás, hogy te is gondoltál rám. Nem is tudom, mi lenne velem a barátnőim nélkül – mosolyogtam a lányra, tekintetemről sütött, hogy mekkora megkönnyebbülést jelentett számomra az, hogy ők itt álltak mellettem végig. Persze ez hazugság volt. Nem véletlenül igyekeztem elódázni ezeket a találkozókat, és nem véletlenül nem fogadtam a kórházban sem látogatókat a családtagjaimon kívül. Amikor ezt feleltem, végig Will arcát láttam magam előtt – ha ő nem lett volna, akkor én sem lettem volna itt. Nélküle biztosan nem tudtam volna ilyen könnyen összeszedni magamat, a férfinak már csak a gondolata is erővel töltött el, még ha jelenleg éppen került is. Miatta volt értelme küzdenem az életemért. Érte.
Magamról elterelve a szót érdeklődtem barátnőm hogyléte felől, hiszen a merénylet alapjaiban rengette meg Kristályváros békességét. Ahogy a komikus mosolyát felváltotta az aggodalom, elégedettség lett úrrá rajtam. Míg az ő tekintete a kandallóra tévedt, a szám sarkában meg is jelent elégedettségem egy gúnyos mosoly formájában, de rögtön tova is szállt, hiszen Ashley O’Connor, Adrianna Tate legjobb barátnője, nem táplált ilyen gondolatokat a lány irányában. Mi szerettük egymást, ó, de még mennyire!
- Csak nyugodtan – válaszoltam gyengéd mosollyal az arcomon, mint a szerető, megértő anya, aki pontosan tudja, hogy milyen érzelmek kavarognak a lánya fejében, aki már egyszer átélte ugyanezt. Megérezve a cigaretta füstjét, hirtelen bennem is feltámadt a késztetés egy szál elszívására, azonban az orvosok kikötötték, hogy amíg gyógyulok, az egészségem érdekében jobban tenném, ha kerülném az e fajta káros szenvedélyeket. Mit tehettem volna, a dohányzás iránti kényszert így azzal töltöttem ki, hogy másokat idegesítettem gunyoros, parancsolgató viselkedésemmel.
- Hát persze, hogy közöttünk marad, Adrianna, semmi pénzért nem árulnám el a barátnőm titkát másoknak – biztosítottam őt őszinte hangon, enyhe felháborodással a hangomban, amiért egyáltalán ilyet feltételezett rólam! Persze, azért szavait jól elraktároztam magamban, hiszen soha nem lehetett tudni, mikor lesz szükség arra, hogy felhasználjam ellene azokat.
Ahogy szavait hallgattam, az elborzadás az én arcomon is megjelent, amiért barátnőm azt feltételezte, hogy ha nem ők, akkor egy közeli barátjuk lesz a következő célpont.
- Ugye?! Azt hinné az ember, hogy a kristályvárosiak elégedettek, amiért a kancellár a konzuli családokkal együtt békét és biztonságot teremtett nekik, erre tessék, ez történik! Soha nem gondoltam volna, hogy pont nekünk kell majd egyszer veszélyben éreznünk magunkat – sóhajtottam fel rosszalló hangon, meg sem próbálva elrejteni felháborodásomat a lány előtt. Amikor azonban Emily megjelent, behozva a teát, amit kértem, mindketten úgy tettünk, mintha az előbb nem ilyen súlyos témákról beszélgettünk volna. A cselédlány szerencsére csak jött és ment, és amint becsukódott a háta mögött az ajtó, ismét bizalmasan fordultam barátnőm felé.
Amikor izgatottan pillantott felém, és mondta, hogy van valamije a számomra, meglepetten pislantottam Adriannara. Nem gondoltam volna, hogy valóban hozott nekem valami apró ajándékot, bár tény, hogy eddig mindenki adott nekem valami kis apróságot. Többnyire ékszerek voltak vagy kőberakásos hajcsatok, amik mind gyönyörűek voltak, s bizonyosan egy vagyonba kerültek. Úgy gondoltam, porfogónak tökéletesek lesznek, hiszen a szobám fiókjai telis tele voltak az évek során felhalmozott ékszerekkel.
- Jaj, Adrianna, ez nagyon gyönyörű! – kiáltottam fel izgatottságtól csillogó szemekkel, és így pillantottam barátnőm arcára, miközben átvettem az ékszeres dobozt. Amit kiválasztott, tényleg szemrevaló példány volt, és egyáltalán nem hazudtam abban, hogy tetszett volna. Már el is határoztam, hogy ebbe fogom beletenni azokat a csecsebecséket, amiket az utóbbi napokban kaptam, s hagyom, hogy por telepedjen rájuk.
- Igazán köszönöm – tettem az asztalra az ajándékot, majd közelebb hajoltam hozzá, hogy meg tudjam ölelni. – Kérsz egy kis teát? – kérdeztem elhajolva tőle, majd meg sem várva a reakcióját kezdtem el tölteni a porcelán csészébe a meleg nedűből. – Mesélj, hogy megy mostanában a színház? Sajnálom, hogy nem volt időm mostanában megnézni a legjobb barátnőmet a színpadon – pillantottam fel rá szabadkozva, majd visszatettem a kancsót a tálcára, és felé nyújtottam a csészét. Miközben válaszára vártam, töltöttem magamnak is a kiváló minőségű Earl Gray teából, és elkezdtem azt kortyolgatni a lány arcát fürkészve.


804┃Carry you
Ashley O'Connor

Civil

Ashley O'Connor
Társalgó - Page 2 Tumblr_inline_nynk241rHd1qlt39u_250
You got no power to control how I make you my toy
Múltam darabkái :
Itt rám lelsz :
Kristályváros
Kapcsolatban :
Play by :
Amber Heard
Társalgó - Page 2 Tumblr_inline_nynk2fDRhP1qlt39u_250
We don’t need saving
'Cause there's no salvation
for a bad girl
Reagok száma :
24

Társalgó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Társalgó   Társalgó - Page 2 EmptyHétf. Feb. 03, 2020 8:25 pm

Hangosan kuncorogtam vele és a tettetett szerénységén. Egy O’Connor lány, ha akarna, akkor sem tudna szerény maradni: a rengeteg ajándék, bók, a férfiak földön kúszása-mászása akár egyetlen lopott szóért. Az emberek bármit megtettek volna, hogy a család közelébe férkőzzenek és egy pillanatra ők is sütkérezhessenek a figyelemben és a gazdaságban – és ha valaki már egészen fiatal korától hozzászokik az emberek nyájas szavaihoz, nehezen mászik csak le a magas lóról. Mindenesetre szórakoztató volt a színjátéka, egyetlen pillanatra sem éreztettem volna vele, hogy átlátok rajta. Ha valaki tudja, hogyan kell hűen játszani a szerepét, az én voltam, és nem csak a színház miatt.
Amikor szóba hozta, mennyivel rosszabbul érezte magát napokkal ezelőtt, együttérzést tettetve sóhajtottam. Most már bántam, hogy elfoglalt voltam mostanság! Minden pénzt megért volna a látvány. Miközben efféle gondolatok jártak a fejemben, bizalmasan közelebb hajoltam, hogy barátságosan végigsimíthassak a vállán.
- Szörnyű ami veled történt, Ashley! Kettőnk között: hogy viseled? Én már régen összeroppantam volna.
A hangom most nem volt sem sipákoló, sem csilingelő, még a tekintetem is elsötétült, miközben kitartóan fürkésztem az arcát. Kerestem a valódi reakciója legapróbb szikráit is, kíváncsi voltam, mennyire igazak-e nyájas és vidám szavai, vajon megvillan-e a félelem a szemeiben? Bár a karikákat könnyen elrejti a smink, a golyó okozta heget pedig a gyönyörű, krémszínű ruha, a szemek azonban sosem hazudnak. Ha mégis, akkor Ms. O'Connor talán még nálam is jobb színésznő!
Amikor a jóllétem felől érdeklődött, kissé komikus mosolyt villantottam, mintha egyáltalán nem lenne fontos, én hogyan érzem magam, végtére is nem engem lőttek meg! Aztán lassan aggódó ábrázat lett úrrá az arcomon. Nem szégyelltem, hogy rettegek a következő merénylettől: apámat napokig üldöztem, hogy béreljünk fel testőröket, mert mi leszünk a következők. Azonban mindenekelőtt Ashleyben szerettem volna rokonszenvet kelteni, ezért levettem róla tekintetemet és a kandallót kezdtem el pásztázni.
- Nem bánod, ha rágyújtok, ugye, Ashley? – halásztam elő táskámból a mentolos cigarettámat és az aranyozott öngyújtómat. Sietősen gyújtottam rá, majd hosszan kifújtam a füstöt, mielőtt ránéztem volna. – Őszintén? Remélem, ez kettőnk között marad, jó barátnőm, bízok benne, hogy nem árulod el senkinek! Attól tartok, hogy ha nem apám, akkor az egyik közeli barátunk lesz az áldozat. És őszintén kívánom, hogy ne így legyen, de sajnos manapság nem biztonságos a consuli családhoz tartozni Kristályvárosban. Szörnyűséges!
Mintha végszóra jött volna, a cselédlány megérkezett a teával. Elhallgattam, mintha nem rá tartozna a bensőséges és személyes beszélgetésünk, és sugárzó mosollyal köszöntem meg, amikor letette elénk a tálcát. Mintha az előző beszélgetés meg sem történt volna, elhessegettem a merénylet emlékét és izgatottan fordultam Ashley felé.
- Apropó, majdnem elfelejtettem! Van számodra valamim – előkerestem az ékszerdobozt és átnyújtottam neki – Egy kis apróság, de úgy gondoltam, tetszeni fog! Igazán illik hozzád. Mondd, hogy tetszik?


Adrianna Tate

Civil

Adrianna Tate
Társalgó - Page 2 25f9524b67f9c55d61cb0b68a1e42823
Múltam darabkái :
Itt rám lelsz :
Kristályváros
Kapcsolatban :
❁ does it matter? ❁
Play by :
Keira Knightley
Reagok száma :
15

Társalgó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Társalgó   Társalgó - Page 2 EmptyPént. Jan. 31, 2020 12:54 pm

Ashley &  Adrianna
It's hard to breathe sometimes
Végigfutott a hátamon a hideg, ahogy Adrianna fülsértően magas hangon üdvözölt. Szívem szerint egyből rárivallottam volna, hogy hagyja abba a nyávogást, de mivel ezt nem tehettem meg, csak szélesen mosolyogtam, megjátszva, hogy mennyire örülök annak, hogy láthatom. Valójában hányni szerettem volna ettől az egész szélhámos játszmától, a kancellár lányaként azonban még azt sem tehettem meg, hogy saját véleményemet kifejtsem. Hiszen fontos volt az apámnak, hogy jó kapcsolatot ápoljon a többi konzuli családdal, még ha mindez csupa felszínességből és bájolgásból is állt. Megjátszottuk, mintha olyan jóban lettünk volna, miközben a másik háta mögött áskálódtunk. Üdv Kristályváros elitjében!
- Sok beszélni valónk akad – pillantottam cinkosan a lányra, utalva arra, hogy csupa fül vagyok meghallgatni a legújabb pletykákat és intrikákat, amikről lemaradtam a lábadozásom során. Nos, nem mintha valójában túlságosan érdekeltek volna, de tisztában kellett lennem velük, ha én is a játszmában kívántam maradni. A kancellár lányaként pedig nem tehettem meg, hogy ki- és lemaradok. Bár sejtettem, hogy most mindenki a merényletről sustorgott, és arról, hogy meglöttek – valamilyen szinten ez hízelgett a hiúságomnak.
Belekaroltam Adriannaba, majd így vezettem őt be a társalgóba, ahol mindketten helyet foglaltunk. Én a kanapén, Adrianna pedig a jobb oldalamon lévő fotelben helyezte magát kényelembe. Keresztbe tett lábakkal ültem, és úgy fordultam oldalvást Adrianna felé. Megköszöntem a virágcsokrot, amit küldött, és valóban nem hazudtam abban, hogy a virágok szépek voltak, de ez nem változtatott azon az aprócska tényen, hogy a rosszullét kerülgetett, valahányszor rájuk pillantottam. Tisztában voltam azzal, hogy a növény ártatlan volt, mégis a küldőjükre emlékeztettek, ezért muszáj volt megszabadulnom tőlük.
- Ugyan, Adrianna, ne túlozz – nevettem fel halkan, még a kezemmel is legyintettem egy aprót, jelezve, hogy én egyáltalán nem gondolom úgy, hogy ragyogóan nézek ki. Persze, valójában szándékosan csíptem ki magam legalább egy bizonyos szinten, nem szerettem volna, ha másnapra az újságok címlapjai tele lettek volna a rólam szóló hírekkel és képekkel, mondva, hogy mennyire pocsékul festek. Tény, hogy még nem épültem fel teljesen, ugyanakkor annyira borzalmasan sem éreztem magam. Lényem egy része pedig szeretett volna csak megfeledkezni erről  az egész balesetről, és a rémálmokról, amik azóta kísértettek. Talán ezért kentem magamra a sminket, s húztam fel csinos ruháimat – hogy magam elől is elrejtsem az igazságot, miszerint mennyire megviselt valójában a halál közeli állapot.
- Már egészen jól érzem magam, valószínűleg ezért látod így. Bezzeg, ha láttál volna napokkal ezelőtt! – kuncogtam tovább, arra utalva, hogy korábban valóban pocsékul festettem. Ami azt illeti, a vendégeket még olyan állapotban sem fogadtam nem megfelelő öltözékben. Mit gondoltak volna akkor rólam, ha megláttam volna úgy! El sem mertem képzelni.
- Te hogyan érzed magad? – pillantottam aggódva a lányra, mintha nem én lettem volna az, aki majdnem meghalt, hanem ő. – Biztos vagyok benne, hogy ez az incidens mindenkit rémülettel töltött el, főleg így, hogy a merénylő még szabad lábon kószál – sóhajtottam fel. – Mit gondolsz, ki lesz a következő célpont? Újra az apám után jön, vagy esetleg a konzuli családokat veszi célba? – csacsogtam tettetett aggodalmas hangon, szándékosan hozva szóba a konzuli családokat. Biztos voltam abban, hogy már így is féltek attól, ők lesznek-e a következő áldozatok, én pedig ezt szerettem volna fokozni. Azt akartam, hogy Adrianna is pocsékul érezze magát, hogy féljen minden árnyéktől, nem tudva, ő lesz-e a következő. Hisz, nem lett volna igazságos, ha csak engem üldöznek a rémképek!


539┃Carry you
Ashley O'Connor

Civil

Ashley O'Connor
Társalgó - Page 2 Tumblr_inline_nynk241rHd1qlt39u_250
You got no power to control how I make you my toy
Múltam darabkái :
Itt rám lelsz :
Kristályváros
Kapcsolatban :
Play by :
Amber Heard
Társalgó - Page 2 Tumblr_inline_nynk2fDRhP1qlt39u_250
We don’t need saving
'Cause there's no salvation
for a bad girl
Reagok száma :
24

Társalgó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Társalgó   Társalgó - Page 2 EmptyCsüt. Jan. 30, 2020 6:07 pm

Mindig is különleges kapcsolatunk volt az O’Connor családdal, végtére is mellettük álltunk Kristályváros megépítése idején, támogattuk és hűséges ebként követtük őket. Mégis volt egyfajta keserűség és kettősség a két család kapcsolatában, kiváltképp apám nehezményezte, hogy mindig csak másodikok vagyunk, sosem kerekedhetünk feléjük, bármilyen mohón és kitartóan igyekszünk. Nélkülük azonban mi sem lennénk sehol, ezért kénytelenek vagyunk tapsolni és tisztelni őket, nehogy megvonják tőlünk a kiváltságokat. A kelleténél talán jobban is hasonlítok apámra, ezért magamba szívtam minden egyes kandallónál elmondott történetet a Tate család nagyságáról és felsőbbrendűségéről. Amilyen apámnak a kancellár lehetett, olyan volt számomra Ashley O’Connor: a mindig gyönyörű, vékony, szőke hajú, formás alakú, akire még az én udvarlóim is felkapták a fejüket, nekem pedig egyetlen elmormogott rossz szavam sem lehetett róla, nehogy pletykát indítsak és bosszúságot okozzak apámnak. Néha persze egy-két fülbe suttogott szó után miattam keltek lábra a könnyűvérűségéről szóló pletykák, de ez sosem derült ki, elveszett a consuli társaság szövevényes intrikái között. Azt sosem vallottam volna be magamnak, hogy irigy vagyok rá, de mindig is nehezen viseltem, ha vetélytársam támadt – pláne, ha az a nagybetűs Kancellár lánya!
Kicsinyesen arra számítottam, hogy a hattyú halálát eljátszva, otthoni ruhában és fáradt arccal fog fogadni, én pedig magamban kuncoghatok, amiért ilyen kiszolgáltatott helyzetbe került előttem. Üdítő látvány lett volna, és nekem is feldobta volna a hangulatomat. Ó, de mekkorát csalódtam, amikor megjelent abban a krémszínű ruhában! Még a haját is begöndörítette, mintha bálba indulna. Egy pillanatra sem mutathatja magát kevesebbnek a tökéletesnél, nem igaz?
Visszanyeltem a fintoromat és sugárzó mosollyal üdvözöltem őt.
- Ashley! – rikkantottam két oktávval magasabb hangon, mintha a napom fénypontja lett volna az, hogy magassarkújában felém tipegett. – Ugyan, ez a legkevesebb, amit az ember megtehet a legjobb barátnője kedvéért.
Hagytam, hogy belém karoljon és bevonultunk a gyönyörű társalgójukba. Azt el kellett ismernem, hogy az O’Connor kúria egyszerűen gyönyörű volt, minden bútor és dísz precízen kiválasztva, a kandalló pedig a gyermekkoromat juttatta eszembe.
- Igazán? – trilláztam mosolyogva, miközben helyet foglaltam a fotelban. – Reméltem, hogy tetszeni fognak és enyhítenek kicsit… a nehéz helyzeteden. De te még így is ragyogsz, egyszerűen hihetetlen! Mondd, mi a titkod?

Adrianna Tate

Civil

Adrianna Tate
Társalgó - Page 2 25f9524b67f9c55d61cb0b68a1e42823
Múltam darabkái :
Itt rám lelsz :
Kristályváros
Kapcsolatban :
❁ does it matter? ❁
Play by :
Keira Knightley
Reagok száma :
15

Társalgó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Társalgó   Társalgó - Page 2 EmptyKedd Jan. 21, 2020 7:42 pm

Ashley &  Adrianna
It's hard to breathe sometimes
A kórházi tartózkodásom idején elég volt egy-két szálat megmozgatnom ahhoz, hogy elérjem, véletlenül se engedjenek be senkit hozzám a családtagjaimon kívül. Nem volt kedvem a vendégek hadához, kik mind oly epekedve várták már a pillanatot, hogy benézhessenek betegi szobámba, hogy hajbókoljanak, hízelegjenek nekem, annak reményében, hogy amikor a szükség úgy hozza, számukra is kedvező irányba terelem édesapám döntéseit. Az együttérző mosoly mögött valójában egy vipera bújt meg, a mézédes szavak pedig maguk voltak a méreg, mellyel engem próbáltak meg megmérgezni. Jól ismertem már a fajtájukat, és immunis voltam hízelgésükre. Miután azonban kiengedtek a kórházból, és hazatértem az O’Connor kúriába, már nem tudtam semmilyen módon megakadályozni azt, hogy napról napra egyre több látogató érkezzen hozzánk, kik részvétüket akarták nyilvánítani a történtek után, és az én hogylétem felől érdeklődtek. Puszta formalitás volt az egész, mégsem mondhattam nemet többé ezeknek a családoknak. Nem tehettem mást, mint eltűrni őket és jópofizni nekik, azt hazudva, hogy milyen jól érzem magam, holott ez nem volt igaz. A sérülésem valóban javult, ugyanakkor még mindig az ágyban kellett volna feküdnöm és pihennem, nem pedig állandó sétálással megerőltetni a testemet, megkockáztatva azt, hogy felszakad a sebem. Az első nap még rendben volt, az idő teltével azonban egyre fáradtabb lettem, és a mellkasom is egyre jobban sajgott. Megtehettem volna, hogy az ezt követő látogatókat visszautasítom rossz állapotomra való tekintettel, de azzal is tisztában voltam, ha ezt megteszem, csak elhalasztom az elkerülhetetlent, nekem pedig semmi kedvem nem volt a szükségesnél jobban elnyújtani ezeket a kötelező köröket.
Szerencsére a mai napra egyedül Adrianna Tate jelentette be, hogy meg kíván látogatni, én pedig örültem, hogy lassan elfogyott azon személyek száma, akiknek muszáj lett volna eljönniük hozzám. Szőke fürtjeimet begöndörítettem, és egy egyszerű krémszínű ruhát vettem fel, mely nem volt túlságosan tapadós és kirívó. Szolid volt, hogy ezzel is kihangsúlyozzam beteg mivoltomat, közvetett utalásként az embereknek, hogy minél előbb vessenek véget a látogatásuknak. Enyhe sminket is vittem fel arcomra, azonban ez is visszafogott volt, és szándékosan még jobban megsápítottam vele az arcszínemet. Nem éreztem magam ennyire betegnek, de másoknak ezt nem kellett tudniuk, nem igaz?
Amikor megérkezett a várt színész- és énekesnő, Emily bevezette őt az előcsarnokba. Pár pillanattal később megjelentem is, majd szándékosan lassú léptekkel letipegtem magassarkúmban az emeletről. Amint megpillantottam a lány arcát, széles mosoly terült szét az arcomon, mintha a legjobb barátnőmet üdvözöltem volna épp. Valójában ez messze volt az igazságtól. Soha nem kedveltem a Tate-eket, mindig számítók voltak, és csak a saját érdekeiket tartották szem előtt, ez pedig ugyanúgy elmondható volt lányukról is, Adriannaról. Sejtettem, hogy ő is pontosan ugyanolyan véleménnyel van rólam, mint én ő róla, mégis megjátszottuk, hogy mennyire szeretjük egymást.
- El sem hiszed, mennyire örülök, hogy sikerült időt szakítanod arra, hogy meglátogass ezekben a nehéz időkben – kezdtem el csacsogni vidáman, miközben odaléptem hozzá, és két apró puszit nyomtam az arcára. – Emily, kérlek, készíts teát a vendégünk számára – pillantottam a mellettünk álló lehajtott fejű cselédlányra, aki a szavaimat hallva csak biccentett egy aprót, majd már a konyha felé is vette az irányt, hogy minél előbb teljesíthesse kérésemet.
- Gyere, menjünk a társalgóba – karoltam bele Adriannaba, majd így vezettem őt az említett helyiségbe. A kandalló itt is be volt gyújtva, így kellemes meleg volt a helyiségben. – Ülj le nyugodtan, ahová szeretnél – szólaltam meg kedélyes hangon, majd meg sem várva, hogy ő mit tesz, én kényelmesen, keresztbe tett lábakkal helyet foglaltam a kanapén, ami pont a kandallóval szemben helyezkedett el. A bársony kanapé előtt egy kis kávés asztal foglalt helyet, két fotellel körülvéve. Amint a lány is leült, ismét szólásra nyitottam ajkaimat.
- Nagyon szép volt a csokor, amit küldtél, igazán hálás vagyok, hogy gondoltál rám – feleltem mézédes hangon, apró mosollyal az arcomon. Ha tudta volna, hogy első adandó alkalommal a tűzre dobtam az összes virágot, amit kaptam, valószínűleg ő sem mosolygott volna így rám.

626┃Carry you
Ashley O'Connor

Civil

Ashley O'Connor
Társalgó - Page 2 Tumblr_inline_nynk241rHd1qlt39u_250
You got no power to control how I make you my toy
Múltam darabkái :
Itt rám lelsz :
Kristályváros
Kapcsolatban :
Play by :
Amber Heard
Társalgó - Page 2 Tumblr_inline_nynk2fDRhP1qlt39u_250
We don’t need saving
'Cause there's no salvation
for a bad girl
Reagok száma :
24

Társalgó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Társalgó   Társalgó - Page 2 EmptyPént. Jan. 17, 2020 2:41 pm

Mindannyian ott voltunk az O’Connorék szokásos estjén: én édesapámat felügyeltem, nehogy elragadtassa magát és a kelleténél több pezsgőt igyon, édesanyám pedig valamelyik sarokban bájolgott egy zavarba ejtően fiatal fiúval. Egy ideje már nem mulattattak O’Connorék partijai, de mindig megpróbáltam kihozni belőlük a legtöbbet. Másnak fel sem tűnhetett, hogy a hangos nevetés és asztalcsapkodás, pezsgőszürcsölés és flörtölés között az órát figyeltem és azon gondolkoztam, vajon mikortól nem udvariatlan eltűnni és rágyújtani? A kancellár beszédét is egykedvűen hallgattam, persze a kötelesség és udvariasság megkívánta, hogy odafigyeljek. Épp a pezsgőspohárért nyúltam, amikor eldördült a lövés és kitört a pokol a teremben. A lőfegyver tompa hangja azóta is a fülemben cseng és látom magam előtt Ashley O’Connor vérfoltos fehér ruháját is.
Azóta alig léptem az utcára férfitársaság nélkül. Még édesapámat is meggyőztem, hogy béreljen fel egy testőrt, mielőtt valakinek hasonló ötlete támad egy védtelen konzult látva. Magam sem hittem volna, hogy ekkora hatással lesz rám a támadás, de ha létezik olyan ember Kristályvárosban, akinek a Kancellár életére fáj a foga, az nem csak az O’Connor családnak, hanem nekünk és a város békéjének is fenyegetést jelent, ezt pedig nem szabad félvállról venni.
A színházi előadások és a kórházak iránti leküzdhetetlen undorom miatt végül nem látogattam meg Ashleyt, de küldtem neki egy gyönyörű virágcsokrot szolidaritásképp. Túlzás lenne azt állítani, hogy barátnők lennénk, viszont ebben a válságos helyzetben kötelességem volt segítő jobbot nyújtani a kancellár lányának. Amint kiengedték a kórházból, felszabadítottam az egyik délutánomat és bejelentkeztem, hogy látogatást tennék nála. Nem akartam váratlanul felbukkanni, mert bizonyára különösen elfoglalt a látogatók sokasága miatt, és persze a pihenésre is időt kell szánni. Még ajándékot is vettem neki; Kristályváros egyik kereskedésében találtam egy antik gyémántberakásos ékszeresdobozt, ami hozzá méltónak tűnt.
Félig kötelességből, félig kíváncsiságból érkeztem meg az O’Connor kúriába, ahol a kapuőr már megszokásból engedett be. Annyiszor voltam már itt különböző estélyeken, vacsorákon és látogatásokon, hogy bekötött szemmel is eligazodtam volna.
- Ashley O’Connorhoz jöttem, ha van néhány szabad perce egy régi barátja számára – mosolyogtam a cselédlányra, miközben bevezetett az előcsarnokba.

Adrianna Tate

Civil

Adrianna Tate
Társalgó - Page 2 25f9524b67f9c55d61cb0b68a1e42823
Múltam darabkái :
Itt rám lelsz :
Kristályváros
Kapcsolatban :
❁ does it matter? ❁
Play by :
Keira Knightley
Reagok száma :
15

Társalgó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Társalgó   Társalgó - Page 2 EmptyPént. Jan. 17, 2020 2:34 pm

Consulatus

Admin

Consulatus
Társalgó - Page 2 Giphy
Múltam darabkái :
Keresem :
Társalgó - Page 2 Giphy
Az emberiség a kezdetektől küzdött kórságokkal. Talán visszavetett minket egy időre, de aztán magunkhoz tértünk. A természet gyógyítja magát, helyreállítja az egyensúlyt.
Társalgó - Page 2 Giphy
Reagok száma :
1652

Társalgó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Társalgó   Társalgó - Page 2 Empty

Ajánlott tartalom



Társalgó - Page 2 Empty
 

Társalgó

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

 Similar topics

-
» Társalgó
» Társalgó
» Társalgó
» Társalgó
» Társalgó

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Enigma :: Látóhatár :: Kristályváros :: C - Központi körzet :: O'Connor kúria-
^
ˇ