Belépés
ismeretlen vizekre
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Vöröslô szempárok
bújnak meg a sötétben
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (43 fő) Csüt. Feb. 01, 2024 8:48 pm-kor volt itt.


Megosztás
 

 Utcák

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
ÜzenetSzerző
TémanyitásTárgy: Re: Utcák   Utcák - Page 2 EmptyKedd Ápr. 14, 2020 9:20 pm



Chris & Cathie
Későre járt az idő, rég be is sötétedett már, és csak néhány lélek kószált az utcákon. Ők is már hazafele tartottak ilyen vagy olyan elfoglaltságukból. Egyedül én, meg még néhány polgárőr, illetve katonatársam voltak azok, akik még mindig szolgálatban voltak. A műszakom mondjuk még csak pár órája kezdődött. Ritkán előfordult ugyanis, hogy minket is besoroltak az éjszakai őrjáratokhoz, most pedig, a merénylet után megsokszorozták a katonai jelenlétet az utakon. Amit meg is értettem, hiszen a tettest még mindig nem sikerült elkapni, és nem holmi újonnan felkapaszkodott kis gazdag úrihölgyecske életére törtek, hanem magát a kancellárt vették célba, Kristályváros vezetőjét, és helyette a lánya, Ashley volt az, aki majdnem életét veszítette. Sokaknak talán meglepő volt, hogy ez történt, de nekem annyira nem. Régóta figyeltem már az embereket, és láttam, hogy mennyire hozzászoktak a kényelemhez, a biztonsághoz. Már rég nem volt meg bennük a folyamatos félelem a mutánsok és a vírus iránt, és ilyenkor hova irányítja mindenki a figyelmét? Egymás széttépésére is. Az O’Connor kancellár pedig elég régóta vezette már a várost ahhoz, hogy egyre többen a pozíciójára fenjék a fogukat. Arról nem is beszélve, hogy a félvérek iránti szimpatizációja még mindig sokakból ellenszenvet vált ki. Nem véletlenül volt jó pár éve a Jornet féle lázadás sem.
Mindenesetre, én csak egy egyszerű katona voltam, szerencsére már nem kellett belefolynom a politikába, miután apám lemondott a katonai konzul címről, én pedig örültem ennek. Az intrikák kezelése soha nem tartozott az erősségeim közé, és türelmem sem volt sok hozzájuk. Most pedig, itt volt Eris, hogy miatta aggódjak. Jobb is volt, hogy meghúztam magamat, és nem kevertem nagy port. Már csak az hiányzott volna, hogy valaki hívatlanul betegye a lábát a házunkba, és felfedezzék őt. Mondjuk, erre az esetre is kitaláltuk, hova bújhatna el, de mindig jobb félni, mint megijedni, nem?
Egy halk sóhajjal eleresztettem terhes gondolataimat, és inkább elkezdtem élvezni az est hűvösét és a csendet, ami körülvett. Az előre meghatározott útvonalon haladtam, őszintén szólva, nem is számítottam semmilyen kalamajkára a ma este folyamán. Az esti műszakokban pont ezt szerettem: csak ritkán lehetett találkozni rosszalkodó félvérrel, vagy egy csapat kölyökkel, akik azt hitték, nagyon menő éjszaka is kint bóklászni.
Befordultam a következő sarkon, és ebben a pillanatban megláttam valamennyivel messzebb tőlem egy szőke hajzuhatagot lopakodni a sötétben. Nem láttam az arcát, de valahogy egyből Cathie jutott eszembe. Meg egyébként is gyanús volt, hogy egyedül ólálkodott errefelé az éjszaka közepén, úgyhogy jobbnak éreztem, ha utána nézek a dolognak.
Egy kicsit felgyorsítottam a lépteimen, de ügyeltem arra, hogy ne hozzam a lányra a szívbajt majd akkor, ha megszólítom. Nem sokára utol is értem őt, a figyelmét azonban valami nagyon leköthette, mert egyáltalán fel sem tűnt neki, hogy követem. Furcsa volt.
- Pszt – súgtam oda neki, majd megfogtam a vállát, hogy biztosra menjek abban, észrevett. Egyébként nem tudom, hogy miért suttogtam, talán mert ismertem már a Floresék legkisebb lányát, és tudtam, mekkora hangja van. – Chris vagyok, ne ijedj meg, Cathie – tettem még hozzá gyorsan, mielőtt sikítva futott volna tovább. Még arra is készen álltam, hogy befogjam a száját, ha annyira sikítozni támadt volna kedve. – Mit keresel te itt egyedül éjnek évadján? – kérdeztem tőle, igyekezve azon, hogy ne hangozzon túlságosan számonkérően a hangom.


The girl who always gets me into trouble

525 ◆ Unravelcredit

Christian Reed

Katona

Christian Reed
Utcák - Page 2 Tumblr_inline_nvfu9sBMvF1qlt39u_250
Múltam darabkái :
Itt rám lelsz :
Kristályváros
Play by :
Colton Haynes
Utcák - Page 2 Tumblr_inline_nvfua9D9Yl1qlt39u_250
Reagok száma :
31

Utcák - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utcák   Utcák - Page 2 EmptyHétf. Márc. 19, 2018 11:31 pm

Szabad játéktér
Consulatus

Admin

Consulatus
Utcák - Page 2 Giphy
Múltam darabkái :
Keresem :
Utcák - Page 2 Giphy
Az emberiség a kezdetektől küzdött kórságokkal. Talán visszavetett minket egy időre, de aztán magunkhoz tértünk. A természet gyógyítja magát, helyreállítja az egyensúlyt.
Utcák - Page 2 Giphy
Reagok száma :
1652

Utcák - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utcák   Utcák - Page 2 EmptySzer. Márc. 14, 2018 12:33 am





Tate & Cody

Everything you want is

Félreálltam az útból hogy Cody be tudjon menni nézelődni a könyvesboltba. Én is szerettem olvasni, voltak is otthon könyveim de egyenlőre csak egy béna kis újonc voltam, baromi kevés fizetéssel.
Nem engedhettem meg magamnak a könyvek luxusát és ez nagyon szomorú dolog volt.
Mint kiderült a bolt előző tulaja elhunyt. De úgy láttam Cody már otthonosan mozog idebent. Nem is zavartam csak megállva az ajtóban a fal mellett fontam össze a karjaim, megvárva hogy körbenézzen.
Én is körbefutattam a szemem a közeli könyvek gerincein. Sok érdekes cím volt.
Szerettem volna többe is beleolvasni de nem tehettem.
Bár a könyvek illata mindig a gyerekkoromat idézte. Anyám tanár volt, ezért sok könyvünk volt otthon. A bátyáim közül általában csak én üldögéltem ott, a még nálam nagyobb könyveket olvasgatva.
Halványan elmosolyodtam az emléktől aztán újra felpillantottam a férfi alakját figyelve ahogy ide oda suhanva a boltban pakolja a kezébe a könyveket.
Legalább egy pár percig jobb kedve lett. Máris haladás...
Mikor végzett és fizetett még visszanéztem az engem is ellensésen méregető pénztárosra hogy aztán becsukjam magunk mögött az ajtót. Az halkan csilingelt. Mint egy kis gyászharang...
Bíztató.
A karjaim összefonva vártam hogy Cody bepakoljon az autóba és ahogy körbenézett örömmel konstatáltam hogy legalább piros szemei eltűntek. Kék szemekkel máris sokkal barátságosabbnak tűnt mint annakelőtte.
Aztáán az egész mint szappanbuborék pattant szét ahogy mogorván szinte rámugatott. Egyből felszaladt a szemöldököm.
- Nem hiszem. Nem azért csináltam hogy mostantól kedvelj... csak nem szeretem ha egyenlőtlenül bánnak valakivel, aki nem érdemli meg - vontam meg a vállam viszonozva a pillantását. Nem fogok meghunyászkodni előtte csak azért mert erősebb nálam. Én nem félek tőle.
Társak vagyunk, nem alá és fölérendeltek.
Hirtelen pittyent egyet a telefonom mire zavartan vettem elő.
Ez... egy bevásárló lista?
- Ezt most te sem gondolod komolyan... - mondtam kissé értetlenül de mire felemeltem a fejem a széles hát már eltűnt a tömegben.
Miért érzem úgy hogy ezért még én fogok szarul járni...?
Egy nagy nehéz sóhaj hagyta el a tüdőmet ahogy elindultam bevásárolni. Igen... vettem mindenből amit Cody kért.
Közben persze átkoztam magam gondolatban. Miért vagyok ennyire... könnyű célpont...?
Katona vagyok... kicsit keményebbnek kéne lennem... Határozottabbnak.
Na igen... Mondom én két szatyrot cipelve tele a Silahm cuccaival.
A kocsihoz érve pakoltam be őket oda és az autó odlalának dőlve vártam hogy Cody visszatérjen. Ki tudja hová ment de hogy őszinte legyek...
Most valahogy semmi kedvem nem volt utánamenni.


On the other side of fear.

395◆ megjegyzés ◆ zenecredit


Vendég

Vendég

avatar

Utcák - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utcák   Utcák - Page 2 EmptyKedd Márc. 13, 2018 7:39 pm


Tate & Cody
I see a red door and I want it painted black
No colors anymore I want them to turn black
Csak álltam itt, egy héttel azelőttig még bejöhettem ide, a kedves idős néni nem bánta, ha a könyvei között válogattam. Sőt, mindig megspékelte egynéhány extra darabbal. Miért? Magam se tudom, állítólag az unokájára emlékeztettem, aki nagyon hasonlított rám, vagy nem is tudom. Érezte, hogy szükségem van pár jó szóra? A könyvek nem vetik meg azt, hogy ki forgatja a lapjaikat, nem szólnak vissza, hogy miért vörös a szemed? Miért viselkedsz olykor úgy, mint egy állat. Ők csak lapok, betűkkel, amik azért készültek, hogy fajra-nemre tekintet nélkül bárki olvashassa őket. Ezért szerettem ide járni, de úgy tűnik, új boltot kell keressek. Az új tulaj egy tapló barom. Csak álltam és figyeltem a feliratot, és kezdtem bepöccenni. A kezeim ökölbe szorultak, és feltört a torkomból egy morgás. Meglepetten kaptam fel a fejem Kocka hangjára és értetlenkedve néztem körbe, én? Hogy én oda? Ha kint van ez a tábla?! Ha azért fognak a katonák seggbe lőni, mert betettem ide a lábam, esküszöm, leverem rajta, és minimum ott lövöm szét, ahová belém is belém lőtték a KRC-t.
Vicsorogva, morogva léptem be utána, és megálltam az ajtóban, az eladót vizslattam.
- Hol van Mrs. Houdson? – szegeztem neki a kérdést azonnal.
- Meghalt. – közölte mindezt úgy, mintha semmi közöm nem lenne az egészhez.
- Maga nem a rokona, annál rohadtabb a szaga. – csak úgy csípőből, vissza. Mire láttam, hogy a nő lesápadt, mindezt megspékelve egy vörösen villanó tekintettel, végig őt figyeltem, és ez nem a csajozós stírölésem volt.
- Csak… a…addig. Míg… a…z örökösödés lerendeződik, ideiglenesen felügyelem a boltot. – vagy úgy, szemeim ragadozó módjára szűkültek össze. Ideiglenes, mert volt itt Mrs Houdson lánya és ő nem ilyen seggfej volt, sőt olykor-olykor ő is segített könyvet választani, vagy egy-egy extrát bepakolni az enyéim közé. De mit szerettem igazából? A régi városokba, a könyvtárakba vagy a könyvesboltokba betérni. Ha beüt a szar, akkor mi nem érdekli az embereket? Hát a könyvek! Ugyan ki olvasna egy világméretű járvány kellős közepén? Arra várva, hogy majd megoldódik minden? Senki. Elégetni, vagy budipapírnak használni, legfeljebb, erre jók.  Mert volt ilyen korszak is. Szerettem a küldetések alkalmával régi könyvesboltokban turkálni, és olyankor számos kinccsel tértem vissza, van is odahaza egy saját könyvtáram. Szeretem. Persze a digitális nem olyan mint a nyomtatott, bár az a könyvtáram is rengeteg könyvet őriz.
Talán nem kellene vesződnöm a papír formával, és inkább otthonról kellene rendelnem, de szerettem az illatát. Mindegy.
A többiekkel ellentétben viszont én nem testbe ültetett chippel fizettem, túl sok ütés ér, szar lenne ha a kis szerkezet bemozdulna valahova, így a karórámmal fizettem, és két papír zacskót is megtöltöttem az új szerzeményeimmel. Érdekeltek az új írók történetei is, így beszereztem tőlük is néhányat, egy-kettővel megjártam ,volt amelyik a Silahokkal kapcsolatban írt, és eléggé idegesített a témája, gyenge próbálkozás volt, legalábbis a részemről, mert egyébként elégettem a könyvet, kint az udvaron és szalonnát sütöttem felette.  Ha így akar bevágódni a srác, hogy könyvet tudok venni, hát nem tudom. Meglátjuk ,hogy hosszú távon hogyan válik be.  Megfigyeltem ,hogy voltak olyanok akik jól viseltek minket, ezek rendszerint a fiatalabb korosztály volt. De, sosem kaptam fiatal Guardiant, csak idősebbeket, nálam idősebbeket, ízig vérig katonákat, akiknek fájt, hogy sokkal erősebb vagyok náluk, és rangban is magasabb a szintem ,de ezt valahogy sosem akarták felfogni, elfogadni.
A boltból kilépve bepakoltam óvatosan az időközben megérkezett kocsiba a könyveket és bár kifejezéstelenül pillantottam körbe, a könyveimnek örültek, majd kipukkadtam az örömtől, kék szemeimmel pásztáztam körbe és most már jobb volt egy kicsit. Egy hajszálnyit.
- Ne hidd, hogy ettől már kebelbarátok leszünk. – jegyeztem meg oldalra pillantva, mogorván a Kockára vakkantva. Elővettem a telefonomat, szuper kis szerkezet, sokkal hiperszuperebb, azoknál mint amik a vírus elterjedésekor voltak. Most hogy kijöhettem, nem kellett kizárólag a központ szar kajáit ennem, és költhettem a pénzem, arra amire akartam. Mellesleg sok volt, jó pár B és A osztályú szörnnyel végeztem, már ami miatt kijárt a pénz.
Átküldtem Cody gépére a bevásárló listámat, hamarosan pittyegett is a telefonja.
- Ezeket szerezd be. - chipsek, zabpelyhek,tej,  néhány csoki, amit nem szabadna ugye ennem, elvileg. De kit érdekel?! Máskor is ettem már, és sosem mutattak ki rossz értékeket az adataim. Elindultam a piactéren az utcai kajáldák felé, arra vitt az orrom. Most garázdálkodhatok még. Levezetésképp meg majd zabpelyhezek otthon, valami filmet nézve.

Vendég

Vendég

avatar

Utcák - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Utcák   Utcák - Page 2 EmptyHétf. Jan. 22, 2018 3:36 am

Consulatus

Admin

Consulatus
Utcák - Page 2 Giphy
Múltam darabkái :
Keresem :
Utcák - Page 2 Giphy
Az emberiség a kezdetektől küzdött kórságokkal. Talán visszavetett minket egy időre, de aztán magunkhoz tértünk. A természet gyógyítja magát, helyreállítja az egyensúlyt.
Utcák - Page 2 Giphy
Reagok száma :
1652

Utcák - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utcák   Utcák - Page 2 Empty

Ajánlott tartalom



Utcák - Page 2 Empty
 

Utcák

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

 Similar topics

-
» Utcák
» Utcák
» Utcák
» Utcák
» Utcák

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Enigma :: Látóhatár :: Kristályváros :: D - Piackörzet-
^
ˇ