Belépés
ismeretlen vizekre
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Vöröslô szempárok
bújnak meg a sötétben
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (43 fő) Csüt. Feb. 01, 2024 8:48 pm-kor volt itt.


Megosztás
 

 Jessamine Blythe

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
ÜzenetSzerző
TémanyitásTárgy: Jessamine Blythe   Jessamine Blythe EmptyPént. Dec. 13, 2019 10:33 pm

Jessamine Ophelia Blythe
nothing haunts us as the things we don't say
Emily VanCamp
civil
civil
Becenév
Jess, Jessie
Születési hely, idô
Minneapolis, 2006. 05. 10.
Lakhely
Kristályváros
Beállítottság
heteroszexuális
Családi állapot
eljegyezve
Foglalkozás
nővér
Család
Christopher Joseph Blythe (†) – Az öcsém túl tiszta és túl jó volt erre a világra. Még meg sem született, amikor ez az egész őrület megkezdődött, és csupán hétéves volt, amikor Kristályváros falai felhúzásának hírére útra keltünk a biztonság felé. Arra azonban nem lehettünk felkészülve, ami az úton várt ránk... Az öcsémmel a hivatalos verzió – az, amelyiket az apám hajlandó lenne meghallani tőlem – szerint egy mutáns végzett, én viszont nagyon is jól emlékszem, mi történt. Ahogy ők ketten is, csakhogy ők tudatosan vagy tudat alatt elnyomják ezeket az emlékeket.

Joanne Blythe (52) – Az anyám tipikusan az a nő, akiről nem mondanád meg, hogy egy olyan világban él, ami kifordult a sarkaiból. Vígan éli az életét egy a körülményekhez képest nevetségesen fényűző házban a kertvárosi körzetben, nem dolgozik, és a legnagyobb problémája az, hogy mi lesz velünk most, hogy apám üzlete a csőd szélére került. Nos, legalábbis ez volt a legnagyobb problémája, amíg ki nem eszelték az eljegyzésemet...

Randall Christopher Blythe (60) – Apám kapcsolatainak köszönhetjük, hogy hallottunk Kristályvárosról, ez tény. Nélküle talán életben sem maradtunk volna, ez is tény. Az apám azonban egy hűvös, karótnyelt üzletember, aki a négy fal között is mindig inkább üzletember volt, mintsem családapa. A kapcsolatunk ennek és bizonyos súrlódási pontoknak köszönhetően a kölcsönös távolságtartáson alapul.

Raymond DeVaughn (33) – Ray a vőlegényem, akit kis túlzással egészen egy évvel ezelőttig nem is ismertem, és túlzás nélkül is csak látásból. Ő már az Orvosi Akadémiára járt, amikor én odakerültem, évekkel felettem tanult, és ennyiben ki is merült az „ismeretség” – részemről. Múltszázadi módon egyezkedett a szüleimmel a házasság kérdéséről, a hátam mögött, és maga a jegyesség is múltszázadi módon köttetett meg. Tekintve, hogy Ray a belrendészeti consul szeretett unokaöccse, ráadásul megbecsült orvos, közel a kórház igazgatói székéhez is... Nos, a személye önmagában garantálhatja a családomnak a további fényűző életet, ez pedig nekik elég volt ahhoz, hogy ítéletet hozzanak a fejem felett.

Tulajdonságok
Erősségek: Az empátia, a kedvesség és a szeretet – alapvetően ezzel a hármassal tekintek a világra, ám ezt úgy teszem, hogy közben szigorúan két lábbal álljak a földön. A kórház orvosai azért szeretik a munkámat, mert egy percre sem kell megszakítanom a koncentrációmat ahhoz, hogy megértőn szóljak és érjek a betegekhez, és előbbi az orvosokat, utóbbi pedig magukat a betegeket nyugtatja meg.

Gyengeségek: Nem tanultam meg nemet mondani, vagy egyáltalán csak kinyitni a számat, ha a saját érdekeimről van szó. Másokért gond nélkül állok ki, ám magamat következetesen az utolsó helyre sorolom, ami miatt könnyű kihasználni és átgyalogolni rajtam – vagy épp olyan jegyességbe taszítani, ami ellen egy kis bátorsággal kézzel-lábbal ellenkeznék, sőt... Ha már gyengeségeknél tartunk, a legkevésbé sem azért az emberért dobban meg a szívem, akiért a papírforma alapján kellene.

Elsődleges fegyvered: Az eszem vagy egy kedves mosoly, épp mire van szükség.
The world of the Enigma disease

People are peculiar creatures - all their actions are driven by desire, their character forged by pain.

Furcsa, kaparászó hang vert fel az amúgy is felszínesnek ígérkező álmomból. Azonnal feszült fülelésbe kezdtem, mint ahogyan azt az elmúlt hetekben már megszoktam; ez az egész kalandnak csúfolt menekülés olyan volt, mint egy kalandfilm, amibe túl sok horror effekt csúszott. Emberevő zombik, pánik, mutánsok, világvége-szerű állapotok... néhány éve még csak filmekben és könyvekben láttam ilyet, akkor viszont a kellős közepébe csöppentünk.
Mindössze néhány perc kellett, hogy beazonosítsam a hang forrását az aktuális menedékünkként szolgáló, de egyébként üresen tátongó házban. Apát szinte a semmiből hívta fel egy régi ismerőse, akivel még a háborúban szolgált együtt, hogy meséljen neki egy épülő városról, ahol biztonságban lehetünk. Ahhoz viszont előbb oda is kellett jutnunk.
Amikor rájöttem, hogy a furcsa kaparás a szoba túloldaláról, az öcsém irányából jön, szinte már talpon is voltam.
- Chris? – szólítottam meg félhangosan a sötétben, de válaszul csak valami még furcsább, gurgulázó hangot hallatott, amitől a szívem a torkomba ugrott.
Ahogy közelítettem felé, hallottam, hogy anya is mocorogni kezd az ajtó közelében, és apa jellegzetes léptei is felhangzottak a folyosón. A szemem időközben hozzászokott a sötéthez, így Chris alakja hamarosan kirajzolódott előttem: furcsán mocorgott, vagy inkább rángatózott, a kaparászó hang a padlón húzódó körmeitől származott. A viselkedése egyenesen megrémített.
- Chris...? – szólítottam meg ismét.
Felé nyújtottam a kezem, de ő hirtelen, még a levegőben elkapta az alkalom, meglepő erővel szorítva meg azt, miközben a torkából ismét feltört a gurgulázó hang. Tágra nyílt szemekkel bámultam a szája sarkában megjelenő habot, egy pillanatra teljesen lesokkolódtam, fogalmam sem volt, mi történik, és csak apánk hangja térített magamhoz.
- Mit is mondtál, mi harapta meg otthon az öcsédet? – kérdezte a hátam mögött halk, tompa hangon.
- Egy kutya, de...
- Lépj hátra, Jessamine.
- Nem tűnt veszettnek az a kutya – próbálkoztam erőtlen hangon. – Talán ha keresünk egy orvost...
- Lépj hátra, Jessamine!
- Miért...
Mielőtt még befejezhettem volna a kérdést, erőteljes rántást éreztem a vállamon, amitől hátratántorodtam, majd a saját lábamban elesve fenékre ültem. Ahogy megtántorodtam, a még mindig a karomat szorító Christ és felrántottam a földről, de ő nem jutott olyan sokáig, mint én.
Anya halkan felsikkantott, én pedig egész testemben összerándultam a két, egymást követő lövés hangjától, ami miatt a fülem is csengeni kezdett. A sokk elölről kezdődött, elhűlve, tágra nyílt szemekkel, megrendülten bámultam a lábamnál fekvő testet, az öcsém testét, ami alatt lassan nőtt egy vértócsa.
- Megsebesített? – Fel sem fogtam, hogy apám hozzám beszél, csak amikor megragadta a vállam, és kényszerített, hogy ránézzek. – Okozott nyílt sérülést a kezeden, vagy bármikor máskor?
Csak lassan dolgoztam fel a kérdést, de akkor sem voltam képes többre a fejem megrázásánál. Bólintott, majd hátralépett, és visszatette a pisztolyt a combjára szíjazott tokba.
- Szedjétek össze magatokat! El kell mennünk innen, most. Itt már nem biztonságos, túl hangosak voltunk.

As much as they might try to suppress the pain, to repress desire, they cannot liberate themselves from eternal servitude to their feelings. As long as the storm rages within them, they can find no peace. Not in life, not in death.

A szék lábai fülsértő hangot adtak ki, ahogy egy lendületes mozdulattal felpattantam, ezzel együtt hátra is lökve a bútordarabot.
- Nem.
Apám nehéz sóhajt hallatott, még a szemeit is lehunyta egy pillanatra, mielőtt újra rám emelte volna a tekintetét; minden egyes apró kis gesztusával ordította felém, hogy túlságosan is sok energiát kell fektetnie ebbe a beszélgetésbe ahhoz képest, ahogy ő azt eltervezte.
- Jessamine – kezdte lassan –, amit mondtam, nem kérdésnek szántam, és nem is javaslatnak. Már megegyeztünk Raymonddal, hamarosan...
- Mi ez itt, az 1800-as évek?! – tártam szét a karom. Nem akartam elhinni, hogy ez valóban megtörténik. – Az én életemről van szó, nem dönthettek helyettem! Főleg nem ilyen kérdésekben... Egyébként is, ki a csoda az a Raymond?!
Erre már apám is enyhén felvonta a szemöldökét, de ennél többre nem pazarolta az arcmimikáját.
- Azt hittem, ismered az Akadémiáról, vagy a kórházból. Mindegy is – legyintett aztán egyet, mintha ez az egész tényleg nem számítana.
- Én nem... – Elhallgattam, amikor beugrott dr. DeVaughn, akivel annak idején talán még köszöntünk is egymásnak egyszer az Akadémia folyosóján; ettől azonban csak még kevésbé volt értelme mindennek.
- Ugyan már, kincsem – szállt be a beszélgetésbe anyám is, komótosan lötyfölve a bort a kristálypoharában. – Csak gondolj bele, milyen szánalmas az a kis lakás az A1-es körzetben, annál jobbat sosem fogsz tudni megengedni magadnak abból a fizetésből. Raymond mellett még csak dolgoznod sem lenne muszáj!
- Szeretem azt a lakást, anya – feleltem a fejemet rázva. – Közel van a kórházhoz, és...
- Raymond autóval is járhatna dolgozni, ha akarna – mosolyodott el, mintha ez valami hatalmas dicsőség lenne. – Gondolj csak bele, minden nap együtt mehetnétek dolgozni! Már ha szeretnél, természetesen. Ki akarna koszos lepedőket cserélgetni és injekciós tűkkel zsonglőrködni egész nap, ha nem muszáj... Brr.
Szólásra nyitottam a számat, de inkább be is csuktam, amikor rájöttem, hogy fogalmam sincs, mit kellene mondanom. Mégis hogyan önthettem volna szavakba úgy, hogy ők is megértsék...? Hogy nekem tökéletes az a kis lakás, hogy én szeretem a munkámat, és hogy nem kívánok olyan ember felesége lenni, akit még csak nem is ismerek. Hogy ez az egész... mennyire abszurd.
Végül mégis az apám volt az, aki bevitte a kegyelemdöfést.
- Mi lesz anyáddal, ha most visszatáncolsz, Jessamine? Mi lesz velünk? – sorolta, pillantását keményen fúrva a szemeimbe, miközben beszélt. – Te is tudod, hogy az üzlet a végét járja, Raymond viszont tudna támogatni bennünket is.
Mindketten merőn bámultak rám, hogy erre milyen ellenvetéssel fogok élni, és amikor csendben maradtam, az anyám boldogan ütötte össze a két tenyerét.
- Hát ez remek! Holnap hét órára hívtam meg Raymondot vacsorára.

And so, day after day, they will do all that must be done. Pain is their ship, desire their compass.

- Már megint? – mosolyogtam Leightre, ahogy összetalálkoztunk a vizsgáló ajtajánál.
Be sem kellett néznem, már a betegfelvételen kiszúrt friss nevekről azonnal tudtam, hogy Lincoln ismét jött meglátogatni a dokiját. Már egy ideje mindenki biztos volt benne, hogy a fiú lehet a Dr. Lockhart rajongói klub titkos elnöke, mégsem tette szóvá soha senki, hogy ilyen gyakori látogatója a kórháznak. Egyébként is, ki hibáztathatná a rajongói klubért? Én biztosan nem...
Nem is tartottam vissza a kedvenc doktorát a kissráctól, megsimítottam Leight karját, hogy menjen csak, majd a folyosóról intettem egyet Lincolnnak és a nővérének. Ma néhány apróbb karcolással érkezett, valószínűtlen volt, hogy szüksége lesz vérvételre.
A hátam mögött érződő döngő léptek zajára összerezzentem, lepergett előttem a jelenet, hogy Ray talán szemtanúja lehetett annak az előző mozdulatnak... de ahogy megpördültem, csak Zacharyt pillantottam meg, az egyik nagydarab, de határozottan ártalmatlan mentőápolónkat.
- Dr. DeVaughn kérte, hogy menj az irodájába – felelte a kimondatlan kérdésemre.
Megforgattam a szemeimet; egyedül Raymond volt képes arra, hogy szolgálatban levő mentőápolókat használjon postásnak...
- Kösz, Zack – mosolyogtam rá bocsánatkérőn. – És bocs.
- Nem a te hibád, Jess – paskolta meg a vállam elmosolyodva, mielőtt a dolgára indult vona.
A nővérpult felé pillantottam, de Irina csak megrázta a fejét, így hát nem rendelkeztem egyetlen jó kifogással sem, ami visszatartott volna attól, hogy Ray elé kelljen járulnom. Nagy sóhajjal indultam el, átvágva a folyosón, majd a lépcsőházban felbaktattam két emeletet, meg sem állva a keserűen ismerős iroda ajtajáig.
Illetve ez a megfogalmazás nem volt pontos, ugyanis az ajtó mögül kiszűrődő dühös, fojtott hang még azelőtt megállásra késztetett, hogy kopogásra emeltem volna a kezem. Hátrébb léptem egyet, hogy ne láthasson meg az ajtó üvegén át sem, és lezserül a falnak dőlve úgy tettem, mint aki csak vár, és még véletlenül sem hallgatózik közben.
- Ezerszer elmondtam már, hogy ne merészelj itt felhívni! Van fogalmad róla, milyen rohadt veszélyes játékokat játszol?! Mi lett volna, ha valaki más veszi fel? – A szemöldököm egyre magasabbra szökött Raymond szavait hallgatva, első nekifutásra azonnal egy szeretőre gondoltam volna, de abban a viszonylatban éppen a munkahelyi telefon lett volna biztonságosabb az otthoninál, nem? – És ha figyelik a kórházi telefonokat? Eszednél vagy?! Képzeld csak el, mi lenne, ha beazonosítanának egy kívülről jövő hívást... hiszen nálatok még telefon sem lehetne, cseszd meg!
Az utolsó mondatot meghallva döbbenten húztam ki magam. Kívülről jövő hívás...? Az azt jelenté, hogy... Nem, az lehetetlen. Raymondnak nem lehetnek külső kapcsolatai, hiszen odakint lázadók élnek, vagy olyan túlélők, akiket nem fogadtak be a városba. Náluk viszont nem lehetnek telefonok. Hacsak nem...
Nyeltem egy nagyot. Ez a lehetőség sokkal rosszabbnak tűnt a szeretőnél, utóbbi ugyanis egyenesen felmenthetett volna a házasság alól, viszont ez... ez valami sokkal szörnyűbbet sejttetett.

All that humankind is capable of.
Our story was written by blood
Vendég

Vendég

avatar

Jessamine Blythe Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jessamine Blythe   Jessamine Blythe EmptyCsüt. Dec. 19, 2019 12:46 am

Welcome to the world of the
Enigma-disease
Gratulálunk, elfogadva!
Drága Jessie! Jessamine Blythe 3276657284

Lassan már szégyellem magam, amiért ennyire nem eresztelek - ha belegondolsz, majdnem minden énünk érintkezik egymással. Nem mintha bánnám, sőt! Pont ezt akarom mondani, hogy mennyire örülök Neked! Elvitted Jessiet és olyan sztorit alakítottunk ki, ami izgalmakkal teli és ez... ez kell mindkettőnknek. Hiszen egyikünk sem szereti a túl egyszerű dolgokat. Kell a bonyolítás, a dráma, az izgalmak, könny és verejték...  Jessamine Blythe 1105231963
Tehát... drága Jess. Mondanom sem kell, mennyire megrendített az öcséd története - a halála. Apád hogy az ördögbe volt képes erre, így? Bármi is történt Chrissel, nem így kellett volna végeznie. De az, hogy az apád megjárta a katonaságot és háborúkat élt túl... azt hiszem, őt magát megkeményítette annyira, hogy dönteni tudjon. Már csak az lenne a kérdésem, együtt tud-e élni ezzel a döntéssel. Az, hogy annyira el akarja felejteni, leplezi maga előtt... ahogy édesanyád is. Nem azt mutatja, hogy megbékélt ezzel a tettel. Közel sem. Jessamine Blythe 2793453156
A szüleid egyébként, ne haragudj, nem túl szimpatikusak eddig. Ez az elrendezett házasság dolog... nem tudom, miért rajtad élősködnek, Jess. Nem neked, hanem nekik kellene megteremteniük a saját javukat. Apád tegye rendbe a céget, ne hagyja végleg csődbe menni. Bár nem az én dolgom, de rossz látni, hogy ennyire irányítanak téged... és az életedet. Jessamine Blythe 3849151345  Jessamine Blythe 1409637691
Raymondtól pedig eddig is a falra másztam, de most... hogy a jegyese lettél és ez az egész... nem mintha mertem volna kezdeményezni nálad, de bárcsak megtettem volna még időben. Akkor talán nem akarnak hozzáadni téged a szüleid.
Apropó... arról a külsős telefonhívásról... nos, eléggé gyanús. Bár meg sem lep; Raymondnak a szeme sem áll jól. Jessamine Blythe 3043869036


Nem tartalak fel tovább, ígyis késő van már, de... kérlek, még egy szóra: imádlak! Köszönöm, hogy itt vagy! És érezd jól magad ebben a bőrödben is! Jessamine Blythe 3510126437

Ut.i.: A foglalókat ne feledd! Jessamine Blythe 2701182335

Avatar nyilvántartásLeader nyilvántartásRangfoglalóPrefektus nyilvántartás
Leighton Lockhart

Civil

Leighton Lockhart
Are we all addicted to
living by design?
Jessamine Blythe Tumblr_puub9iRVc71rk9elqo3_400
I won't be constricted
to stay between the lines ϟ
Múltam darabkái :
Itt rám lelsz :
☾ Kristályváros ϟ
Kapcsolatban :
Play by :
☾ Matt Czuchry ϟ
Keresem :
My brother ϟ
Jessamine Blythe Tf9dcc0
It never goes the way
that you planned
Jessamine Blythe Tumblr_p9i3gl0Xv71rk9elqo1_400
Success is a door that
always slams
I'm trying to break it ϟ
Reagok száma :
28

Jessamine Blythe Empty
 

Jessamine Blythe

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» ღ My Love: Jessamine

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Enigma :: Archivált előtörténetek-
^
ˇ