Belépés
ismeretlen vizekre
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Vöröslô szempárok
bújnak meg a sötétben
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (43 fő) Csüt. Feb. 01, 2024 8:48 pm-kor volt itt.


Megosztás
 

 Jackson Rousseau

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
ÜzenetSzerző
TémanyitásTárgy: Jackson Rousseau   Jackson Rousseau EmptyCsüt. Ápr. 09, 2020 11:46 am

Jackson Rousseau
There's a part of me that is unfamiliar to myself. And I keep finding myself there.
Cillian Murphy
Testvériségi
Ember Nightmare
Becenév
Jack
Születési hely, idô
Washington, 2008. november 19. (27 éves)
Lakhely
Kristályváros
Beállítottság
Heteroszexuális
Családi állapot
Egyedülálló
Foglalkozás
Jelenleg Adrianna Tate testőre
Család
Rousseau vagyok, a családunk elég nagy fejes ott, ahonnan jövök. Minket nemcsak a vér köt össze, ugyanis van több fogadott testvérünk. Családunk legfontosabb elve az egymás iránti végtelen hűség, minket semmi és senki nem szakíthat el egymástól, végleg legalábbis nem. Mert előbb vagy utóbb mindig, mindannyian visszatalálunk egymáshoz. A gyökereinkhez.
Nightmare vagyok, egy nagy testvériség tagja. Nem ismerjük egymást, ám célunk ugyanaz. Gyilkolunk, hogy jobbá tegyük ezt a világot. Megszabadítjük a Földet az emberiség szemetétől, s ehhez nem félünk magunk is nyakig merülni a mocsokba.
Büszke vagyok már arra, aki vagyok, aki lettem. Rousseau vagyok, egy a sok hidegvérű gyilkos közül.
Tulajdonságok
Erősségek:Természetesen a gyilkoláshoz értek a legjobban, elvégre ez a főszakmám. Ismerek néhány mérget is - muszáj volt őket megtanulnom, és olykor alkalmaznom, elvégre Kristályvárosban nem mindig az a legjobb megoldás, ha pisztollyal a kezében kezd el lövöldözni az emner, főleg, ha szabadlábon is kíván távozni ezt követően. Nekem pedig bőven voltak még tennivalóim itt.
Tehát erősség. A harc, pusztakezes vagy valamilyen fegyverrel, nem számít, minddel tudok bánni. Jól és hihetően tudok hazudni, ami jól jön, hiszen jelenleg beépített ember vagyok Kristályvárosban. Az érzelmeimet tökéletesen kordában tudom tartani, soha nem homályosítják el az ítélőképességemet, soha nem habozok, ha döntést kell hozni, soha nem tétovázok. Értek a zárak feltöréséhez, a lopakodáshoz, és a sötétben való megbújáshoz is. Minderre szükségem is van a küldetéseim során. És persze tudok táncolni, bár ez pusztán a rangom miatt volt szükséges elsajítatni.

Gyengeségek: Ide felsorolhatom az összes függőségemet, hisz mind gyengeségre utal. A dohányról és alkoholról nem tudok leszokni, bár a küldetéseim sikerét soha nem kockáztatták eddig, s én sem voltam még oly bolond, hogy ittasan menjek bárhova is. Emellett függőségnek mondanám a vér, a halál utáni vágyakozást is. Igen, jól hallottátok, de persze, többé már nem a saját életemet akarom kioltani, sokkal inkább mások elvételénél érzek valamit belül. Még nem jöttem rá, hogy mi az, csak azt tudom, hogy szükségem van rá. Megmozdít bennem valamit, talán szívemnek utolsó kis élő darabocskáját, már ha van még olyan, emlékezteti valamire a régmúltból. De azokat mélyen elzártam magamban, vastag ajtó mögött vannak, a kulcsot pedig eldobtam, hogy soha többé ne nyíljon ki az az ajtó. Mindent bezártam oda. A felesleges emlékeket, az érzelmeket, mindent, amire nincs szükségem ahhoz, hogy Nightmare, hogy Rousseau legyek. Nem tudom, hogy mi történne, ha kinyílna ismét ez az ajtó, és őszintén szólva, nem is akarom megtudni.  

Elsődleges fegyvered: Pisztoly, tompított, hogy ne keltsen zajt, amikor végzek a célpontommal.
The world of the Enigma disease
23:30.

Nagyot szívtam a szivaromból, s kifújva a füstöt tekintetem előremeredt, én pedig elvesztem az emlékek viharában…

A mai este rendkívül fontos volt. Nemcsak nekem, hanem az egész Rousseau családnak. Az egész testvériségnek. De főleg nekem. Legfiatalabb gyermekként sokat kellett tepernem, küzdenem azért, hogy bátyáim nyomába érjek, hogy én is kiérdemeljem a helyemet az asztalnál. Ott, ahová vér szerint tartoztam. És most eljött ez a pillanat. Életem első küldetése. Merénylete, így is lehet mondani. A feljebbvalóktól nem kaptam meg az illető pontos személyazonosságát, csak annyit mondtak, hogy hova és mikor menjek – feltételeztem, hogy a házban más akkor nem tartózkodott, esetleg mindenkit meg kellett volna ölnöm. Nem különösebben érdekelt. Csak az foglalkoztatott, hogy minél tökéletesebben elvégezzem a mai munkát.
Az éj leple alatt érkeztem meg a bejárati ajtóhoz. Elrejtőztem a sötétben, hogy senki ne vegyen észre, miközben magabiztos mozdulatokkal feltörtem a zárat. Nem volt valami bonyolult, így a következő másodpercben már kattant is az, én pedig csendes léptekkel szaladtam fel a lépcsőn. Óvatos voltam, hiszen így tanítottak, és nem hagytam, hogy a házon uralkodó csend elaltassa éberségemet. Fülemet az ajtókra tapasztva hallgatóztam, emberi életjel után kutatva. De csak a síri csend fogadott mindenhol. Beljebb hatoltam hát a házban.
Az épület háromemeletes volt, s végül a legtetején találtam meg Őt. Egyedül volt, mélyen a gondolataiba merülve dolgozott az asztalnál ülve, amikor árnyként belopóztam a szobába. Nem vett észre, ám felemelte a fejét a gyertyaláng pislanására.  Ekkor pillantottam meg az arcát.
- Thomas, mit keresel itt?! – szólaltam meg döbbentem, előlépve az árnyak közül. Ő persze egyből ijedten felpattant a székből, az összes papírt a földre szórva, és már nyúlt is volna reflexszerűen a pisztolyáért, amikor felismert ő is.
- Jack…? – Nem értettem, mi folyik itt. Hogy került ide Thomas? Ugye nem ő volt az, akit meg kellett volna ölnöm? De hiszen a gyerekkori legjobb barátom volt! Igaz, az utóbbi években nem beszéltünk egymással, mert utaink külön váltak, de ettől függetlenül nem felejtettem el őt.
- Mi a fészkes fenét keresel itt, ember?! – kiáltottam fel dühösen, habár nem rá voltam mérges. Inkább saját magamra, és erre az egész elcseszett világra. Már értettem, hogy miért volt olyan fontos az első küldetés.
- Hiszen itt lakok, Jack, az isten szerelmére! Te mit keresel itt?! Az éjszaka kellős közepén, az árnyak között bujkálva… - Látszott az arcán, hogy már kezdett megnyugodni, amiért csak én voltam itt, de aztán leesett neki is. Hogy miért voltam itt. Hogy mit kellett volna tennem. Egyikünk sem szólt egy szót sem, csak néztük egymást, azon tanakodva, hogy most mi tévők legyünk. A tekintete Thomasnak csak úgy cikázott köztem és a fegyvere között, mint aki nem tudja eldönteni, ő támadjon-e először, vagy sem. Ujjaimat óvatosan a pisztolyom markolatára csúsztattam, felkészülve arra, hogy én lőjek először, ha netán erőszakhoz akarna folyamodni. Végül egy hatalmas sóhaj szakadt fel torkomból, miközben leengedtem a karomat. Képtelen voltam megtenni. Képtelen voltam megölni őt.
A cigaretta füstjében újra láttam magam előtt Thomas égő házának alakját, orromban éreztem a tömény füst szagát, és hallottam, ahogy a fa bútorok sercegve lángra kapnak.

23:45.

Felemeltem poharamat, és hagytam, hogy a whisky végigégesse a torkomat. Hogy elégesse az összes kínt, az összes fájdalmas emléket. Hogy porrá égessen mindent bennem.

- Hölgyem, felkérhetem egy táncra? – Odalépve hozzá meghajoltam, és kezemet előnyújtottam, arra várva, hogy elfogadja azt.
- Hát persze, Mr. Rousseau. A megtiszteltetés az enyém – nevetgélt, miközben apró kezét az enyémbe helyezte. Bőre selymessége minden egyes alkalommal meglepett, és melegséggel árasztotta el a szívemet. Óvatosan megfogtam a kezét, majd a tánctérre vezetettem őt. Felnéztem arcára, kezemet a csípőjére helyeztem, majd amint ő is elhelyezkedett, elkezdtünk mozogni a zene ütemére.
Tekintetemet mélyen az azúrkék szemeibe fúrtam, hagytam magam elveszni azokban az íriszekben, amelyek mindig magabiztosságot és céltudatosságot tükröztek. Felnéztem Crystalra, ez volt az első, ami megfogott benne. Mindig is úgy éreztem, hogy mi ketten tökéletesen kiegészítjük egymást, hiszen benne mindaz megvolt, ami belőlem hiányzott, s ugyanígy ami bennem megvolt, az belőle hiányzott. Egészen addig, amíg nem találkoztam vele, meg akartam változni. A családom tökéletes tagja akartam lenni, olyan, aki hidegvérrel megöl bárkit, ha azt mondják neki, végtelenül hűséges a családjához, soha nem gyenge, mindig erős, határozott, magabiztos. De Crystal mellett más volt. Úgy éreztem, nincs szükségem semmi másra, csak rá. Többé már nem vágyakoztam a családom elismerésére, arra, hogy megtaláljam a helyemet a világban. Mert a helyem vele volt, mellette. Észre se vettük, és már egymásba is szerettünk. Nem érdekelt többé a testvériség, nem is fogadtam el több munkát – az első kudarca után pedig egyébként sem sikerült elnyernem a többiek bizalmát. De nem bántam. Egy másodpercig sem. Csakis Crystalra volt szükségem, és neki is énrám – már az esküvönket terveztük.
- Köszönöm, hogy vagy nekem, Crystal – súgtam fülébe, majd közelebb húzva magamhoz, fejemet a nyakán pihentetve folytattuk a lassú keringőt. Mélyen magamba szívtam finom illatát, miközben hallgattam szívének dobogását. Olyan megnyugtató, és olyan meghitt volt ez a pillanat, hogy szinte már túl szép volt ahhoz, hogy igaz legyen. Legnagyobb félelmem az lett, hogy elveszítem őt, mert tudtam, hogy nélküle képtelen lennék létezni. Hogy szétesnék, darabjaimra hullanék, és nem lenne meg többé az erőm ahhoz, hogy összefoltozzam magamat. Se az akarat. Nem akartam nélküle élni.
A teremben mindenki a párjával táncolt, italozott, beszélgetett vagy csak élvezte a zenét, és senki sem vette észre a terembe belépő árnyat. Senki nem érezte a belőle áradó vérszomjat, dühöt, vagy a veszélyt. Senki, még én sem, akinek pedig ez lett volna a feladata. Abban a pillanatban, hogy a tánc során megfordultunk Crystallal, megláttam Őt. De már késő volt. Elsütötte a pisztolyt, és a golyó, amit valójában nekem szánt, Crystal testén hatolt át. El akartam rántani az útból, meg is szorítottam a karjait, de nem voltam elég gyors. Véráztatott ruhájában esett tehetetlenül a karjaimba, miközben én nem tudtam mást tenni, csak nézni, ahogy az élet elhagyja azokat az azúrkék íriszeket. Pánik tört ki a teremben, az én tudatomig azonban nem jutottak el a sikolyok. Valami meghalt bennem akkor és ott.

Tudtam, hogy az én hibám volt. Thomas életét megkíméltem azon az estén, kockáztatva mindenemet, amim volt, mert képtelen voltam megölni a legjobb barátomat. Ehelyett eljátszottuk, hogy meghalt, levágtam az egyik ujját bizonyítékként, aztán közösen felgyújtottuk a házát. Az élete egykori barátomnak azonban ezzel megindult lefelé a lejtőn, s engem hibáztatott érte. Talán jogosan. Talán valóban mindent tönkreteszek, amihez érek, amihez közöm van. Így hát eljött, hogy megöljön, ehelyett azonban sokkal rosszabbat tett velem: Crystalt vette el tőlem.

23.59.

Nem éreztem már semmit. Nem gondoltam már semmire. Nem ettem. Nem ittam. Talán még aludni se aludtam. Csak lebegtem élet és halál között, egyedül, a sötét szobámban. Csak a whisky és a dohány volt egyedüli társaságom a sok keserű, fájdalmas emlék mellett. Már nem tudtam, hogy ki vagyok, mi vagyok. Többé már semmi sem számított.
Tekintetemet lassan az asztalon heverő gyógyszeres dobozra vezettem. Szinte még nem is tudatosult bennem, hogy mit teszek, de a kezeim már nyúltak is a doboz után. Tenyerembe öntöttem egy maroknyit az altatóból, majd a számba dobva őket felhajtottam a whiskym maradékát is. Gépies mozdulatokkal nyomtam el a csikket a hamutartóban, majd hátradőltem az ágyban, és elengedtem mindent. Az üvegpoharat. Magamat. Az életet.
A pohár tompa hangot hallatva esett le az ágyról, és gurult tova a szőnyegen. Lehunytam a szemeimet, és elmerültem a Crystallal való közös, boldog emlékeimben, majd nem létezett többé már semmi. Nem léteztem én sem.

0.00.

Hirtelen pattantak fel a szemeim, mint aki mély álomból ébredt. Pislognom kellett párat, hogy rendesen kirajzolódjon a környezetem. Azt hittem, hogy a túlvilágon leszek, a pokolban, vagy ha nagyon szerencsés vagyok, akkor Crystal oldalán. De a szobám ismerős körvonala fogadott. Minden ugyanolyan volt, mint mielőtt megpróbáltam véget vetni az életemnek, valami mégis más volt. Én voltam más. Minden porcikámban éreztem a változást, s valahogy most sokkal erősebbnek éreztem magamat, mint korábban. Valami meghalt bennem, ebben egészen biztos voltam, helyette azonban valami mást kaptam. Igazi Nightmare-ré váltam. Igazi Rousseau lettem.  
Our story was written by blood
Jackson Rousseau

Ember Nightmare

Jackson Rousseau
Jackson Rousseau Tumblr_inline_p033lwAdil1s6az9p_400
Múltam darabkái :
Itt rám lelsz :
Kristályváros
Play by :
Cillian Murphy
Jackson Rousseau Tumblr_inline_p033ldPxhz1s6az9p_400
They say, life is too short to hold grudges. I think life is too short to be letting people get away with the same shit.

Reagok száma :
3

Jackson Rousseau Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jackson Rousseau   Jackson Rousseau EmptySzomb. Ápr. 18, 2020 3:17 pm

Welcome to the world of the
Enigma-disease
Gratulálunk, elfogadva!
Kedves Jackson!

Valójában... fontos tudni, hogy minden döntésünk kihatással van az életünkre: akár így, akár úgy, de mindig, mindennek van következménye. Megváltoztat minket, a jövőnket, az életünket; netán csak a véleményünket formálja át adott dolgokkal kapcsolatban. Új látásszöget enged látni, újraértékel az ember dolgokat, de... ez néha kevés, ugye? A döntések nem csak jó dolgokat vonnak maguk után. Utólag visszagondolva számtalan döntésre húzzuk rá azt a szót, miszerint "hiba" volt. Neked pedig... talán pont Thomas életben hagyása volt az igazi hiba, pedig... tulajdonképpen örülnie kellett volna, hogy nem ölted meg. Segítettél neki gyakorlatilag megszökni a halál elől, de ő ahelyett, hogy lehetőséget látott volna ebben, bosszút állt rajtad.
Úgy érzem, te sem fogsz megállni itt és most... örülök, hogy az a maroknyi altató nem tette meg a hatását és, hogy túlélted. Aztán pedig... azt hiszem, tényleg van lerendezni valód valakivel, így hajrá, keresd meg és tedd, amit kell!


Kívánom viszont, hogy egy nap megtaláld az önnön békéd!

Raziel Rockwell

Bandita

Raziel Rockwell
℘ Please have mercy on me Take it easy on my heart
Jackson Rousseau 98bb33f10eb5172e6c36a9a31aa7a02c8345e2c6
Even though you don't mean to hurt me You keep tearing me apart
Múltam darabkái :
Itt rám lelsz :
℘ Abee
Kapcsolatban :
℘ If I told you my secrets and I showed you my weakness
Jackson Rousseau Tumblr_inline_q2sgx934Yh1wblodx_500
Would you love me
or leave me?
Play by :
℘ Brett Dalton
℘ Would you please have mercy on me I'm a puppet on your string
Jackson Rousseau Eb2504537e0ed26f0dab28483e32787df25ee054
And even though you got good intentions I need you to set me free...
Reagok száma :
17

Jackson Rousseau Empty
 

Jackson Rousseau

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Jackson Murray
» Chelian Rousseau
» Nova Rousseau

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Enigma :: A horizont :: A felkelô nap :: Testvériségi-
^
ˇ